Velosipēds — uzticams sabiedrotais jau kopš mazotnes

velosipeds

Lai gan es ceļoju arī daudzos citos veidos, vienmēr man uzticams sabiedrotas ir bijis velosipēds. Ir tādas reizes, kad tas ir labākais veids, kā doties ceļā. Ar velosipēdu esmu visvairāk ceļojis tieši pa Latviju un nedaudz arī pa kaimiņvalstīm.

Vispār uz velosipēda esmu jau kopš triju gadu vecuma, kad tētis man nopirka pirmo velosipēdu. Tas bija tāds dārgums! Vēlāk jau tiku pie kārtīgāka puišu velosipēda, ar ko varēju lepoties pagalma draugu priekšā. Velosipēds bija dārgs pirkums, tāpēc tētis to turēja garāžā aiz atslēgas, bet man iedeva tikai pēc skolas uz dažām stundām.

Protams, ka man bija liels kārdinājums pārkāpt šo kārtību, bet tolaik garāžu vārti bija pamatīgi smagi un aizslēgti ar milzīgu piekaramo slēdzeni. Šie garāžu vārti sargāja arī tēta lielāko dārgumu — automašīnu. To viņš bija gaidījis daudzus gadus, tāpēc īpaši uzmanīja un kopa.

Tagad jau garāžu vārti ir ērti pārvaldami ar tālvadības pulti, atveras paši. Toreiz es, mazs būdams, pat nevarēju izkustināt no vietas milzīgos un smagos vārtus, lai tiktu pie sava velosipēda. Paveicās, ja izdevās pierunāt mammu, lai izņem man riteni no garāžas arī tēta prombūtnes laikā.

Tagad ar savu velosipēdu braucu, kad vien vēlos. Velosipēds vairs nav tāda ekskluzīva lieta, kāda tā bija manā bērnībā, kad katram lielākam pirkumam vecāki naudu ilgāku laiku krāja, ikdienā taupīja, lai varētu atlikt nedaudz naudas.

Pa šiem gadiem man ir bijuši visdažādākie velosipēdi, daudzi ir aizgājuši garnadžu rokās, jo velosipēdi joprojām ir viena no zagtākajām lietām. Bet neviena drošības sistēma nevar nosargāt pret rūdītu zagli. Tāpēc, ja man ir iegādāts ļoti labs un dārgs velosipēds, tad es to apdrošinu, lai zādzības gadījumā varētu saņemt kompensāciju, jo atrast zagtu velosipēdu ir gandrīz neispējami. To saku no savas pieredzes.

Ceļošana ar velosipēdu man patīk tāpēc, ka ļoti brīvi var izvēlēties maršrutu. Velosipēds var iebraukt tādās vietās, kur ar auto nekad nepiekļūsi. Velosipēdu pat var paņemt rokās un pārnes pāri kādam šķērslim vai ceļa posmam, kas nav izbraucams. Tas ir tiešām lieliski, ka velosipēds ļoti maz ietekmē manus ceļošanas plānus, kas var mainīties jebkurā brīdī. Varu ar velosipēdu arī iekāpt vilcienā vai autobusā.

Bet velosipēds ir man noderīgs ne tikai ceļošanai, arī ikdienā, kad pārvietojos pa pilsētu, vakaros gribu atpūsties, izkustēties pēc dienas birojā.