Stilīgs busiņš ceļojumiem

dzinejs

Daudzos ceļojumos esmu pamanījis mazas ceļotāju grupas, kas pārvietojas ar savu transportu. Lielākoties tas ir busiņš. Un ne vienmēr tas jaunākais un dārgākais. Mani patiešām piesaistīja un pat simpatizēja tie ceļotāji, kuri bija izvēlējušies sev stilīgu busiņu ceļošanai. Tas nedaudz atgādināja tādu kā hipiju laikmetu, kur puķu bērni ceļoja ar stilīgiem Wolksvagen busiņiem. Viņi nestaidzīgi baudīja dzīvi, ceļoja vien ar nelielu bagāžu, vairāk baudīja atmosfēru un kopā būšanu.

Tas savā ziņā kaut kādās līnijās sasaucas arī ar mūsu ceļošanas filozofiju. Mēs ne vienmēr ceļojumos dodamies tikai ar mugursomu. Dažreiz ir ērtāk izmantot arī citus ceļošanā noderīgus rīkus. Un automašīna noteikti ir viena no tām.

Tāpēc es ar dažiem draugiem arī nolēmu, ka mums vajag savu busiņu, kas piemērots mūsu ceļojumiem. Busiņu, kam ir savs raksturs un stils, kas ataino mūsu ceļošanas filozofiju. Tāpēc atradām internetā sludinājumu portālā ss.lv busiņu par mums pieņemamu cenu. Tas nebija īpaši jauns, bet mēs gribējām paši to atjaunot un pārveidot. Tāpēc vecums mūs nebiedēja. Diviem no mums bija tehniskas zināšanas, arī kopā salikām naudu, ko novirzīt šim projektam.

Mērķis — labs tehniskais stāvoklis

dzinejsMēs nebijām izvirzījuši sev mērķi, ka automašīna ir jāsalabo un jāpārveido pēc iespējas ātrāk. Gribējām izbaudīt šo procesu. Nebija arī neviena tāda konkrēta ceļojuma, kam busiņš paredzēts. Domājām, ka tad, kad tas būs gatavs, arī izdomāsim, kur ar to būtu labāk doties pirmajā ceļojumā. Bet līdz tam brīdim priekšā vēl bija daudz darba.

Vajadzēja atrast piemērotas auto rezerves daļas. Un šādam busiņa modelim auto rezerves daļas atrast nebija tik viegli. Dažas auto rezerves daļas atradām šrotos, dažas sludinājumu portālos. Bet vēl citas auto rezerves daļas veiksmīgi nopirkām https://www.trodo.lv/rezerves-dalas. Tad, kad bija visas vajadzīgās auto rezerves daļas, beidzot varējām busiņu sākt likt kopā, jo tikmēr lielākā daļa bija izjaukta un izklāta uz garāžas grīdas. Pēc vairāku dienu cītīga darba to paveicām. Palīdzēja drauga tēvs, kurš bija zinošs auto lietās, viņš pārliecinājās, ka viss ir salikts pareizi, savienots droši. Lai gan beigās tāpat plānojām automašīnu aizvest uz servisu veikt pārbaudi, jo nebūtu prātīgi bez šāda drošības soļa doties tālākā ceļojumā.

Gaumīgs un oriģināls dizains

dizainsPēc tam, kad bijām tikuši galā ar tehniskajām lietām, ķērāmies klāt estētikai. Izveidojām ērtu salonu, kur nomainījām dažus elementus. Ievietojām ērtu un izlokamu galdu, krēslus ielikām ne oriģinālos, bet gan citus. Tie bija daudz ērtāki. Ieplānojām funkcionālu mantu novietni, kur varējām nostiprināt somas un vajadzības gadījumā arī gulēt. Tas bija svarīgi, jo mums taču patīk plānot ekonomiskus ceļojumus, tāpēc naktis viesnīcā nav ikdiena, bet gan izvēle tad, ja nav citu iespēju, ja ir apdraudēta drošība.

Bet īpašas pūles un izdomu vetījām, lai noformētu busiņa ārpusi. Izmantojām gan krāsas, gan auto uzlīmes. Sākumā izstrādājām vairākus dizaina variantus. Tad devām draugiem un paziņām novērtēt, kuri, viņuprāt, ir vislabākie. Tā arī nokļuvām līdz vienam variantam, ko arī īstenojām uz sava busiņa sāniem. Kopumā skats bija ļoti labs.

Busiņš bija oriģināls, bet ne pārāk košs un izaicinošs, jo ceļojumos tas nav vēlams. Tas var piesaistīt ne tikai pozitīvu uzmanību, bet arī cilvēkus ar ļauniem nolūkiem. Tāpēc pratāmies ievērot mērenību un kliedzošu dizainu šoreiz likām malā. Bet vienalga busiņš ieguva gaišu, gaumīgu un oriģinālu izskatu. Iekšpusē tas bija ērts vismaz pieciem vai sešiem ceļotājiem. Un tehniskajā ziņā tas bija daļēji salikts no jauna. Tā kā mums bija lielas cerības, ka busiņš kļūs par labu sabiedroto daudzos ceļojumos. Un tā arī bija.