Sieviete pie stūres – dieviete vai velna sūtnis?

sieviete-pie-stūres

Sievietes pie stūres – laiku laikos aprunāts un apsmiets temats. Stereotipi, kas iesakņojušies tik dziļi, ka neiznīks nekad. “Sieviete nemāk braukt”. Kāpēc tā? Iespējams tāpēc, ka kādreiz sievietes vienkārši nesēdās pie stūres, tas nebija viņu uzdevums. Tehnika taču ir vienīgi vīriešu ziņā. Bet kas ir mainījies pa gadiem, kas ir nācis līdz ar laikiem?

Palūkojieties, kas vada automašīnas pēc, piemēram, Jāņu svinībām. Protams, tikai un vienīgi sievietes. Vīri un draugi viegli noreibuši sēž blakus ar alus pudeli vai minerālūdeni, kas nu kuram dotajā brīdī tuvāks sirdij. Vīrieši nebūt nav dumji, sievas un draudzenes ir lieliskas šoferes tad, kad vīrietim ir vajadzība ieraut ar draugiem.

Mīts par to, ka sieviete pie stūres ir īsta katastrofa, jau sen kā apgāzts. Sievietes patiesībā brauc ļoti pat labi, dažkārt labāk par pretējā dzimuma pārstāvjiem. Mēs taču nekad uz ielām nezinām, kurš šoferis savas tiesības ir smagā darbā nopelnījis, bet kurš vienkārši nopircis. Jā, kādreiz tiesības nopirkt patiešām bija iespējams…

Nedaudz statistikas, lai jūs noticētu:

Kamēr vien retais atzīst, ka jūtas droši, kad pie stūres sēdusies sieviete, Valsts Policijas apkopotie dati rāda pretējo –  avārijās iesaistīto vīriešu skaits krietni pārsniedz sieviešu skaitu, piemēram, 2014. gadā avārijās bija iesaistīti 21 019 vīriešu, un tikai 8137 sieviešu.

Turklāt, daiļā dzimuma pārstāvju skaits uz ceļiem ir lielāks. Ik gadu to papildina aptuveni 11 tūkstoši sieviešu, liecina Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas apkopotie dati, tas ir par diviem tūkstošiem vairāk, nekā vīriešu – jauno autovadītāju – skaits gadā.

Un kā nu ne, sievietes ir patstāvīgas būtnes, kurām pašām jādodas uz darbu, savās darīšanās, iepirkties, jāizvadā bērni pie ārstiem un uz pulciņiem… Pat ja mīlošs vīrs savlaik ir apņēmies viņai šajos jautājumos palīdzēt, viņš ātri vien saprot – vieglāk būs, ja sieva brauks pati. Kā nekā, veikalos vien sieviete spēj patērēt tik daudz laika, ka vīrietis labprātāk šo laiku būtu pavadījis garāžā vai kopā ar draugiem, vai vienkārši mājās mierā noskatījies savu iecienīto TV pārraidi.

Vai sievietes maz jēdz kaut ko no mašīnām?

Kā kura. Tāpat kā vīrieši. Jums liekas, ka tikai sieviete nemāk nomainīt auto riepu un nezina, kā pārbaudīt eļļas līmeni? Muļķības, ir pietiekoši daudz vīriešu, kurus var mest vienā maisā šai jautājumā. Pārsvarā tie ir jaunie šoferi, jauni puiši, kuriem tiesības drīzāk ir vajadzīgas lai izrādītos ar vecu “žurku”.

Vai jūsu sieva zina, kur atrodas tuvākā riepu noliktava? Varbūt jums taisnība, priekš kam sievietei riepas un riepu noliktava, ja viņai ir vīrs blakus, kurš var palīdzēt ar tehniskajiem jautājumiem. Tomēr katram šoferim, neatkarīgi no dzimuma ir jāzina, kur atrodas riepu veikals, riepu noliktava ( https://www.riepubaze.lv/ ) un kur iegādāties automašīnai nepieciešamās preces – eļļu, spuldzītes, trijstūri utt. Riepu noliktava Rīgā ir atrodama samērā bieži, arī cenas ir patīkamas un konkurētspējīgas. Riepu noliktava būs īstā vieta, kur meklēt riepas savam auto.

Ja pie stūres nav drošības sajūtas…

Tad atliek doties uz Drošas braukšanas skolu. Šeit jums iemācīs tās iemaņas, kas nepieciešamas, lai droši dotos ielās. Šīs skolas pakalpojumus izmanto ne tikai jaunie šoferi bet arī šoferi ar stāžu, lai uzlabotu iemaņas vadīt auto, piemēram, ziemā vai bīstamos apstākļos. Šeit ir iespējams izmēģināt, kā tad īsti izpaužas akvaplanēšana un ko darīt šādā situācijā, kā rīkoties, ja mašīna saslīd, kā veikt strauju bremzēšanu.

Ir tikai prātīgi izmantot vismaz pāris šādas nodarbības, kad skola piedāvā šādu iespēju, jo pēcāk reālajā dzīvē tas ļoti noderēs. Labāk iemācīties tikt galā ar bīstamām situācijām profesionāļu klātbūtnē nekā uz mašīnu pilna ceļa.

Brauciet droši!