Pirms ceļošanas nepieciešams parūpēties par apdrošināšanu

veselības apdzisināšana

Lai kā mums gribētos ceļot pēc iespējas lētāk, patiesībā ir vērts apdomāt iespēju pirms katras izbraukšanas no valsts padomāt par veselības apdrošināšanu. Jums varbūt šķiet: kas gan tur, es tikai pastaigāšos pa pilsētas ielām, aiziešu uz kādu restorānu paēst, apmeklēšu kādus tūrisma apskates objektus un neplānoju nekādas ekstrēmas izdarības, tāpēc kam man apdrošināšanu? Mīļie, jūs nekad nevarat zināt, kas var gadīties jums dzīvē, tāpēc laikus parūpēties par sevi – tas ir būs drošam jebkurā situācijā.

veselības apdzisināšana Reiz biju uzņēmies grupas gida pienākumus un man reiz gadījās kāda grupa no Ungārijas, kur šī patiesībā pierādījās pat ļoti. Tas lika aizdomāties man pašam, un turpmāk es vienmēr parūpējot par to, lai man ir apdrošināts ceļojums, veselība, vai vismaz nodrošināta EVAK karte, kas dod lielākas iespējas saņemt veselības aprūpes pakalpojumus Eiropas Savienībā atbilstoši tam kā to saņem valsts iedzīvotāji.

Proti, bija jauniešu grupa no Ungārijas, kura bija apmetusies kādā no Rīgas hosteļiem – gandrīz pašā centrā. Starp citu, vairāk informācijas par šādām iespējām Rīgā var atrast šajā blogā. Lai nu kā, jaunieši izpildīja savu saplānoto programmu un savā brīvajā laikā devās izklaidēties pa Vecrīgu. Pēc pāris stundām man zvanīja viena no meitenēm un lūdza informāciju, kur ir labākie ginekologi Rīgā. Jāsaka, ka visai neparasts lūgums ceļojuma laikā. Jā, var gadīties traumas, vēl kādas kaites, bet ginekologi Rīgā – tas tomēr ir visai specifisks risināmais jautājums.

Es, protams, nekavējos un meitenei tiešām sameklēju vietu, kur ir pieejami ginekologi Rīgā, un viņa vienu no tiem steidzamības kārtā apmeklēja. Kad noskaidrojās, ka viņai nav veikta veselības apdrošināšana un nav arī sagādāta EVAK karte, tad sākās lielākie podi, jo izrādās, ka mums šāds pakalpojums varētu izmaksāt vien pāris eiro līdz pāris desmitiem eiro, bet, ja nav apdrošināšanas, tad jārēķinās ar saviem 100 un vairāk eiro izdevumiem tikai par to, ka tev ir veikta medicīniska apskate. Absurda situācija, ne? Tas ir apmēram tāpat kā ātrā palīdzība uzliek tev uz pirksta plāksteri un paprasa par to divus simtus eiro, jo tu neesi šīs valsts pilsonis un arī neesi apdrošināts ārzemnieks…

Mums gan izdevās ar ginekologu sarunāt cilvēcīgi šo situāciju atrisināt, jo meitenei tiešām viss bija ok, tikai bija sākušās sāpīgas menstruācijas. Taču mācība tika iegūta visai dzīvei. Labi, ka tas neizbojāja ceļojuma prieku un prieks, ka mums ir arī cilvēcīgi ārsti, kas var panākt solīti pretī meitenei, kas nobijusies. Bet es turpmāk visiem iesaku – labāk pāris eiro samaksāt par apdrošināšanu, bet tu vismaz zini, ka svešā valstī par tevi parūpēsies kā par vietējo, nevis bakstīs ar pirkstu un liks maksāt astronomiskas summas.