Nevēlams suvenīrs no ceļojuma

suvenirs

Suvenīru iegāde ceļojumos nav mana prioritāte, to masveidā nedaru, kā tas raksturīgi daudziem tūristiem. Es labāk krāju emocijas, fotografēju, izbaudu. Protams, ka kaut ko īpašu arī nopērku. Visvairāk mani saista tādas lietas, kas raksturīgas tikai šai valstij, tautai, kaut kas kas raksturo viņu mentalitāti, kultūras tradīcijas un prasmes. Bet ar šādām lietām nepiebāžu savu dzīvokli, man labāk patīk minimālisms interjerā. Ja arī kaut ko atvedu, tad bieži vien kādam uzdāvinu, tas ir dubults ieguvums man. Es nopērku, papriecājos, apskatu, tad dāvinu tālāk, sniedzu kādam prieku, saņemu gandarījumu par dāvināšanas procesu.

Bet ne vienmēr izdodas atbraukt mājās tikai ar patīkamiem un skaistiem suvenīriem. Vienreiz atgriezos mājās ar dīvainiem izsitumiem uz ādas. Nevarēju saprast, kur tie radušies. It kā nebija kodumu pēdu, nebiju arī lietojis neko tādu aizdomīgu, kas varētu radīt tādas sekas. Un īsti pat neniezēja, tikai skats nebija tas labākais, cilvēki pat nobijās, jo izsitumi bija arī uz sejas.

Kad atbraucu atpakaļ uz Latviju, sāku meklēt, kur pieejams labākais dermatologs, lai atrisinātu šo nepatīkamo problēmu. Draugi smējās, ka esmu šoreiz atvedis īpašu suvenīru, ko gan diez vai vajadzētu dāvināt kādam.

Dermatologs tika atrasts, vizīte pieteikta jau nākamajā dienā, jo biju gatavs maksāt pēc pilna cenrāža, nebija laika gaidīt, kad dermatologs būs pieejams ar ģimenes ārsta nosūtījumu un par samazinātu maksu. Dermatolgs mani apskatīja, iztaujāja par ceļojumu, paņēma ādas paraugu. Vēl bija jāveic dažas analīzes, ko dermatologs uzskatīja par vajadzīgu. Pēc dažām dienām bija lielāka skaidrība par manu stāvokli. Tā bija kāda ādas slimība, ko varēja izraisīt Indijas klimats, siltums un mitrums, kas kopumā radījis uz ādas labvēlīgu augsni baktērijām.

Tā kā es ne katru dienu paliku labā viesnīcā ar siltu dušu, tad šāda samazināta higiēna tajā brīdī man nāca par sliktu. Vietēji tam ir pielāgojušies, bet mūsu sterilie ķermeņi, kas pieraduši pie regulāras mazgāšanās un cita klimata, esot jutīgāki. Labi, ka man varēja palīdzēt antibiotiku kūre un dažādas smēres. Pēc nedēļas jau izskatījos daudz labāk. Un vēl pēc dažām dienām jau pavisam vesels.

Tāda man pieredze ar ne tiem vēlamākajiem suvenīriem. Vispār jau ceļojumos jāsaprot, uz kurieni dodas. Daudzviet vajag laikus veikt potes, paņemt līdzi kādus konkrētus medikamentus. Internetā daudzviet ir pieejama plaša informācija par šīm lietām, jo tas tiešām var aiztaupīt ceļotājiem nepatīkamus mirkļus, kas var pat izjaukt visu ceļojumu. Dažreiz kādu slimību sekas izpaužas tikai krietni pēc ceļojuma, kad vairs neviens nesasaista šos divus faktus. Tad ārstiem grūtāk noteikt diagnozi. Ja bijis ceļojums uz kādu eksotiskāku vietu, tad tas vienmēr ārstiem jāsaka.