Neesi sēne – ej dabā

ara-daba-atpūta-svaigs-gaiss

Saulīte ripinās pa zemes virsu, mākoņus pie pamales neredz, tad ko TU dari pie sava datora ekrāna? Kravā savu ceļojumu somu, auj kājas un dodies laukā!

Aktīvā atpūta

Aktīvā atpūta pie dabas – tāds būs šīs vasaras pats lielākais trends. Jo sen jau vairs nav modē dirnēšana mājas pie TV un datora, ja laukā iespējams izbaudīt pavisam reālas sajūtas. Un nedrīkst pat vairs aizbildināties ar sliktiem laika apstākļiem, jo tādu vienkārši nav! Ir tikai nepiemērots noskaņojums, kuru var ātri uzlabot vai nepiemērots apģērbs, kuru var nomainīt!

Aktīvā atpūta sevī ietver tik dažādus sporta un atpūtas veidus, ka piedāvājumu pietiks pilnīgi visiem. Aktīvā atpūta der kā “ofisa žurkām” tā tiem, kas dienu no dienas nodarbojas ar sportu un nebīstas sasmērēt rokas.

Aktīvā atpūta pie ūdens patiks visiem, kas nebīstas noslīkt. Kaut gan, drošības līmenis aktīvās atpūtas bāzēs ir tik augsts, ka nenoslīksi pat labi gribēdams. Kāp uz katamarāna, laivā, uz ūdens motocikla, peldi – tā visa ir atpūta. Pie tam vēl – noderīga, jo uzlabo fizisko stāvokli!

Nakšņošana teltīs

Ja gribas kaut ko pavisam mierīgu, var pamēģināt uztaisīt kādu piedzīvojumu tūri. Kravā savu pārgājiena somu! Laiks doties pie dabas, tur, kur koki visapkārt un TV vietā naksnīgās debesis un zvaigznes. Nepatīk gulēt teltī? Iekar kokā guļamtīklu un ļaujies, lai vējš ieaijā patīkamā miegā. Blakus ugunskurs, draugi – kas vēl pilnai laimei vajadzīgs?

Pārgājiens

Dodies pārgājienā ar ģimeni vai draugiem. Izvēlies superīgu kompāniju un ej! Kaut tikai vienu dienu, paņemot līdzi uzkodas un labi daudz ūdens – dodies apskatīt kādu vietu, kur vēl nav būts. Maziņš, bet piedzīvojums! Un neļauj nevienam čīkstēt par to, ka tālu, ilgi vai gribas mājās. Ir taču vasara!

pargajiens-daba-atputa

Brauciens ar velo

Pat tik banāla nodarbe kā brauciens ar velosipēdu var izvērsties varenā piedzīvojumā. Dodies uz kādu citu pilsētu. Pamēģini izbraukt pa kādu ceļu, pa kuru nekad iepriekš neesi braucis, izaicini sevi izmēģināt ko jaunu! Kaut sīkums, tomēr patīkami.

Sargies no odiem un ērcēm

Lai ko izvēlētos darīt pie dabas, jāsargās no ērcēm. Tās šogad esot jo īpaši niknas un izsalkušas. Ja esi vakcinējies – lieliski. Ja neesi, labāk nelien čurāt zālē… No odiem izvairīties būs, iespējams, vieglāk. Katrā ziņā odi vismaz nav dzīvībai bīstamas radības! Obligāti iegādājieties pretodu līdzekli, lai visu vakaru nav jāvicinās ar rokām. Odi allaž izraisa diskomfortu, ko neļauj pienācīgi atpūsties!

Ej laukā šodien pat! Ir tik daudz alternatīvu garlaicīgai dirnēšanai istabā. Kaut vai pastaiga. Aizved suni uz parku, paspēlējies. Aizbrauc pastaigāties gar jūru. Dodies izjādē ar zirgu… Miljons iespēju! Izbaudi vasaru.