Nebaidīties ceļot arī ziemas spelgonī

kalnu-romantika

Ikviens īstens ceļotājs savu hobiju, ceļošanu, piekopj ne tikai tad, kad saule ripinās pa zemes virsu. Ceļošanu var izbaudīt arī tad, kad aiz loga ziemas spelgonis! Runa nav par silto zemju apmeklēšanu, mēs gribam parunāt tieši par ceļojumu galamērķiem, kas piedāvā mums lāstekas pie deguna un nosalušus roku pirkstus.

slēpošanas-kūrortsĻoti daudzi ceļotāji izvēlas doties brīvdienās uz slēpošanas kūrortiem. Tā ir vieta, kur izbaudīt ziemu apvienojot to ar fiziskajām aktivitātēm – jums patiesi nebūs jāraizējas par aukstumu, kad mugurā būs slēpošanas ekipējums un trauksieties no kalna.

Nebūt nav jābūt meistaram slēpošanā, lai dotos uz šādu kūrortu. Pietiks ar vēlmi iemācīties. Ja nav arī vēlmes iemācīties – izbaudīsiet karstu tēju viesnīcā, pastaigas pa kalu takām un nobraukumus ar pūsli pa kalnu – bērnišķīgas izklaides pieaugušajiem.

kalnu-romantikaKalnos allaž valda romantika. Egles ar baltām sniega cepurītēm, kalni, kas izskatās patiesi bīstami, cilvēki, kas traucas no kalna sarkaniem deguniem…

Slēpošanas kūrortu lielvalsts – Itālija!

Šeit ir vismaz 280 slēpošanas kūrorti. Kā izvēlēties piemērotāko? Lūk, pieci Itālijas slēpošanas kūrorti, kas atzīti par labākajiem:

  •       Madonna di Campiglio
  •       Livigno
  •       Cervinia
  •       Cortina d’Ampezzo
  •       Madesimo

Šie augstākminētie slēpošanas kūrorti piedāvā augstākās klases atpūtu un relaksāciju uz neizsakāmi skaistiem kalniem, greznās viesnīcās un atpūtas zālēs.

Lieliska dāvana ziemas cienītājam – dāvanu karte ceļojumam uz slēpošanas kūrortu! Ceļojumi ir dāvanas, kas paliek atmiņā.

ziemeļpolsDaudzi uzdod jautājumu, vai ir iespējams aizceļot uz ziemeļpolu un vizināties suņu pajūgos tā, kā tiek rādīts mākslas filmās? Protams, iespējams ir viss, tikai tas noteikti nebūs lēts prieks. Kārtīgi ziemas mīlētāji dodas pa visu pasauli ķert ziemu, kad Latvijā ir vasara. Ir taču pietiekoši daudz cilvēku, kas vienkārši nepanes karstu laiku un ātrāk tiecas satikt rudens drēgnumu vai ziemas vēsumu un baltumu. Tas nav nekas slikts, vai ne?

Ja esat no tiem cilvēkiem, kas izvēlas ceļot tad, kad ziema ir Latvijā, tad jāatzīst – jūs darāt diezgan prātīgi! Ziemā biļešu cenas ir lētākas un arī viesnīcu piedāvājumi daudz patīkamāki. Tiesa gan, silto zemju kūrorti šādas izdevības tikai izmanto un vēlas noplēst deviņas ādas. Bet rīkojieties vēl gudrāk – ceļojiet tad, kad pie viņiem ir ne tik labi laikapstākļi. Apskates objekti jau no tā nemainīsies, vai ne tā?

Ceļotāji bieži vien baidās no sliktiem laika apstākļiem, arī no rudens ar lielām lietavām. Jāsaka atklāti – man, piemēram, Parīze šķiet daudz romantiskāka tieši lietus laikā. Iespējams, tas tāpēc, ka es vienkārši mīlu lietu. Bet saulē, svīstot kopā ar simts citiem tūristiem visa romantika vienkārši pagaist kā nebijusi.

Runājot par Parīzi…

parīzeŠī pilsēta ir daudzu ceļotāju sapnis. Arī mans sapnis. Es esmu cilvēks, kam vispār nav izdevies ceļot. Tāpēc tieši Parīze ir mans pirmais galamērķis, uz kuru es vēlētos doties, kad saņemšos savam pirmajam ceļojumam.

Parīzes arhitektūras pieminekļi ir kā karte, kas palīdz izstaigāt visu pilsētu – torņi un kupoli, piemēram, Eifeļa tornis, Panteons (Panthéon) un Svētās sirds bazilika (Sacré Coeur), Pompidū centrs (Centre Pompidou), kā arī Invalīdu nama (Les Invalides) spožums u.c. vietas.

Tiesa gan, man pietiktu pasēdēt kādā mazā, romantiskā Parīzes kafejnīciņā lai justu romantiku, kas valda šai pilsētā. Un kāpēc ne – romantika ir mūsu dzīves sastāvdaļa, neatņemama sastāvdaļa, bez kuram dzīvot nevar neviens.

Apmeklēt Parīzi ziemā – kāpēc ne. Palūkoties uz sniegu ārpus Latvijas. Palūkoties uz Franciju no lidmašīnas piezemējoties. Palūkoties uz apsnigušajiem klajumiem. Ceļot ziemā ir patīkami, sakiet ko gribat. Ne tikai cenas ir patīkamas, bet arī atmosfēra – saģērbties siltāk var vienmēr, bet vai var izģērbties, kad vairs nav ko novilkt?