Naktsmītnes izvēlē drošībai jābūt prioritātei

naktsmitne

Ceļošana ir brīnišķīga iespēja gūt vērtīgu pieredzi, bet nekad nevajadzētu aizmirst par drošību šādā pasākumā. Nupat Itālijā notikusi liela nelaime, kur kārtējo zemestrīču rezultātā Gransaso kalna nogāzē sniega lavīna pazudinājusi viesnīcu. Skumji, ka daudz cilvēku gājuši bojā, tikai tāpēc, ka viesnīcu īpašnieki ne vien nav likuši cilvēkiem laikus evakuēties, bet vispār izdomājuši celt viesnīcu vietā, kur pastāv šādas briesmas. Par šo situāciju vairāk iespējams uzzināt dažādos medijos kā http://www.tvnet.lv un citos.

Lielā nelaime okeānu krastos

No šādiem bēdīgiem stāstiem cilvēkiem būtu jāmācās, tomēr pat ja mēs tiešām no tā gūtu mācību, dabu nav iespējams prognozēt un tā var pārsteigt tūkstošiem citos veidu. Piemēram, kaut vai pirms daudziem gadiem notikušais Indijas okeāna cunami, kur bojā aizgāja vairāk nekā 200 tūkstoši cilvēku, daudzi no tiem tūristi, kas mita viesnīcās okeāna krastos.

Tā ir liela nelaime, bet būsim godīgi, neviens šāda iemesla dēļ nav pārtraucis dzīvot okeāna krastos, jo tas vienkārši nav iespējams. Tā ir mūsu dzīve, ikdiena, darbs, un vienīgais, ko šādās situācijās var mācīties, ir jau laikus pamanīt briesmas un censties glābties.

Par savu naktsmītnes izvēli

Tās ir lielās nelaimes, kur ceļošanu ietekmē dabas katastrofas, un kuras mēs tiešā veidā reti kad varam ietekmēt, tomēr citos gadījumos naktsmītnes izvēlē drošībai vajadzētu būt prioritātei. Vai jūs izvēlētos nakšņot viesnīcā, hostelī, brīvdienu mājā, kur skaidri redzams – dūmvadu caurules ir nolietojušās un uz sabrukšanas robežas? Zinot, kādu risku tas dod, kāda būtu jūsu izvēle?

Vairums saprātīgu cilvēku izvēlētos naktsmītni, kur ir redzams, ka tērauda caurules, kas nodrošina ugunsdrošību jūsu izvēlētajā nakšņošanas vietā, ir drošas. Ja vien tas, protams, ir redzams. Tomēr tērauda caurules nebūt nav vienīgais faktors, par ko jums vajadzētu būt drošiem, kad izvēlaties hosteli. Uzziniet, kādā pilsētas rajonā atrodas naktsmītne – drošā, vai tādā, kur noziedzība ir augstākā līmenī kā citviet. Kā ir ar apzīmējumiem pašā viesnīcā – evakuācijas ceļi labi redzami? Kāpnes drošas?

Uz naktsmītni taupīt nevajadzētu

Tas, protams, nenozīmē, ka jums tagad būs jākļūst par drošības ekspertu, pirms izvēlaties savu gultasvietu, tomēr elementārai drošības noteikumu ievērošanai būtu jāpievērš uzmanība, jo bieži vien cilvēks labāk izvēlas ietaupīt, bet beigās zaudē krietni vien vairāk nekā pašam gribētos. Bieži vien jau neomulīgā sajūta, ierodoties savā naktsmītnē, ir pirmais rādītājs, ka jūsu intuīcija skandina zvanus. Neignorējiet tos!

Tas, ka naktsmītne ir dārga, protams, arī nebūs rādītājs tās drošībai, bet tā tomēr dos lielāku garantiju, ka par jums kāds parūpēsies brīdī, kad gadīsies nelaime.