Mazbudžeta ceļojumos jābūt radošam

autostops

Ja esat nolēmuši doties iepazīt pasauli vien ar mugursomu plecos un lielu apņemšanos sirdī, tad noteikti rēķinieties, ka ceļojums no jums prasīs radošu un izdomas bagātu attieksmi, spēju būt elastīgam un pieņemt situāciju tādu, kāda tā ir. Ja ceļojat ar minimālu budžetu, tad skaidrs ka standarta komforta likumi, kas attiecas uz tūristiem, jums varēti iet secen. Bet tas nenozīmē, ka pie kārotā nevarat tik citā veidā. Tikai jāspēj būt atvērtiem un ieraudzīt tās iespējas, kas ir jums priekšā, bet neprasa lielus finanšu līdzekļus.

autostops Radoša pieeja attiecināma ne tikai uz ceļojuma plānošanu un iespējām, bet arī problēmsituāciju risināšanu. Ja ceļojumā gadās problēma, tad standarta tūrists apjūk, satraucas, var pat pārtraukt ceļojumu, bet vairumā situāciju jau var izdomāt tādu risinājumus, kas vismaz uz brīdi atrisinās nepatīkamo stāvokli. To daudz vieglāk ir izdarīt, ja nepieķeras lietām, neveido akmenī kaltus plānus, neieciklējas tikai uz vienu pareizo variantu.

Un pavisam noderīgas ceļojumā var būt it kā vienkāršas lietas, ko var izmantot dažādiem mērķiem. Viena pavisam elementāra lieta, kas ceļojuma laikā var noderēt dažādās situācijas, ir skočs jeb līmlente. Ar to uz kādu brīdi var atrisināt ļoti dauzas situācijas. Var salabot saplīsušas lietas, pat telefonu vai citas ierīces, ja tās cietušas no traumas, neturas virsū vāciņš. Ja ir līdzi gana izturīgs skočs, tad tas tiks galā pat ar saplīsušiem apaviem un somu, mantu nostiprināšanu. Līmlentes izmantošanai noteikti nav robežu.

Ja ceļojuma plānos esat atstājuši gana daudz vietas improvizācijai un īstiem piedzīvojumiem, tad ir tiešām grūti paredzēt, kādās situācijās nokļūsiet. Un tad ir labi, ja pa rokai ir dažas lietas, kas ļaus atrast kādu risinājumu.

Vienkārši risinājumi bieži vien ir acu priekšā. Kāpjot kalnos atplīst apaviem zole? Arī to varat salabot ar skoču. Vismaz tikmēr, kamēr tiekat pie jauniem apaviem. Satraukumam jau nav pamata, jo tie viss ir dzīves sīkumi, kuriem nevajadzētu sabojāt kopējo ceļojuma noskaņu.