Lai slimība neizjauktu plānus

veselības parbaude

Man ļoti nepatīk, ja manus plānus izjauc kaut kas negaidīts. Tas rada apjukumu un var patiešām sabojāt noskaņojumu. Protams, ka viena lieta ir izbojāti dienas plāni, bet ja tiek izjaukts pus gadu plānots ceļojums, kas jāsāk jau pēc dažām dienām, tad situācija var būt patiešām nepatīkama. Tieši šī iemesla dēļ es vienmēr cenšos domāt dažus soļus uz priekšu, lai laikus novērstu to, kas varētu iztraucēt manus plānus.

Viena no jomām, ko cenšos turēt skaidrībā, ir veselība. Man ir gadījies, kad pēkšņa slimība izjauc ļoti gaidītu ceļojumu, jo es nevaru pat no gultas izkāpt, ir drudzis un stipras galvassāpes. Toreiz tā arī ceļojums palika neīstenots. Zaudēju naudu, kas bija jau iemaksāta pa dažādām ceļojuma pozīcijām. Tā reize man ir mācība laikus parūpēties par savu pašsajūtu.

Veselību pārbaudu laikus

Viena no lietām, ko kopš tā laika daru, ir ikgadēja vispārējā veselības pārbaude. Tās laikā mans ķermenis tiek pārbaudīts pilnībā, veiktas dažādas analīzes, izmeklējumi. Veselības pārbaude noslēdzas ar sarunu ar ārstu, viņš izstāsta visus rezultātus, sniedz rekomendācijas, vajadzības gadījumā nozīmē kādu specifisku izmeklējumu, ja ir pamatotas aizdomas, ka kaut kas nav kārtībā. Veselības pārbaude var atklāt saslimšanas vēl tad, kad pašam pacientam nav sūdzību, jo cilvēki jau lielākoties pie ārsta dodas tikai tad, kad saslimst, izjūt sāpes, ir aizdomas, ka kaut kas organismā nestrādā pareizi.

Ir tādi gadi, kad veselības pārbaude ir vienīgais brīdis, kad vēršos pie ārstiem, jo jūtos labi, saslimšanu nav. Tieši šī veselības pārbaude dod man pārliecību, ka esmu kopumā vesels, aiz stūra neuzglūn kāda nopietna slimība, kas var iztraucēt manus dzīves plānus.

Ceļojumā laba pašsajūta ir būtiska

Lai varētu doties tādos ceļojumos, kādus parasti izvēlos es, ir jābūt labā fiziskajā formā, jo daudz staigāju, nesu pats savas mantas, kāpju kalnos. Vienmēr esmu aktīvā kustībā. Tāpēc, ja ir kāda problēma ar veselību, jūtu sāpes vai enerģijas izsīkumu, tad ceļojums pārvēršas nevis par prieku, bet gan mocībām, jo izpildīt paša saplānoto maršrutu ir ļoti grūti.

Tāpēc arī kdienā ļoti domāju par savu dzīvesveidu, uzturu, kustībām, imunitātes stiprināšanu, jo man patīk vienmēr justies labi, spēt paveikt visu, ko vēlos. Slimības laikā cilvēks ir nepilnīgs un nevarīgs. Man kā jaunam cilvēksm tas ir ļoti nepatīkami, ka jālūdz citu palīdzība, jāguļ gultā vai pat slimnīcā, kamēr man svarīgas lietas paiet garām.

Veselības pārbaude ir tikai viena lieta, ko varu darīt savā labā, bet ik dienu ir daudzi citi lēmumi, ko varu pieņemt savas pašsajūtas labā. Tā es pirms dažiem gadiem arī pieņēmu lēmumu atmest smēķēšanu.