Kredītu apvienošana — finansiālo kļūdu labojums

Kredītu apvienošana

Ar naudu man vienmēr bijušas diezgan sarežgītas attiecības. Nezinu, kur tam īsti ir sākums. Laikam jau ģimenē, jo nebija tāda laba un uzskatāma parauga, kā pārvaldīt ģimenes budžetu, vecāki arī mūs kā bērnus tajā neiesaistīja. Tāpēc tad, kad sāku patstāvīgu dzīvi, biju dažādu ilūziju varā, neapjautu, ka sava budžeta veidošana, piepildīšana un iztērēšana ir tik svarīgas lietas, ka tam ir ilgtermiņa ietekme uz manu dzīvi.

Kredīts — ātrs, bet neapdomīgs risinājums

Ja nevarēju īstenot kādas savas vajadzības, kas gan ne vienmēr bija primāras, bet gan vairāk iegribas vai mirkļa iespaidā izveidojušās vēlmes, es ar vieglu roku paņēmu kredītus. Vienu, otru, pēc tam vēl trešo. Un tad jau vajadzēja ceturto, lai tiktu galā ar tiem pirmajiem.

Nē, no saistībām es nekad nevairījos, godīgi savus ienākumus novirzīju savu kredītu atmaksai, tomēr galu galā situācija jau bija tik tālu samilzusi, ka nezināju, kad tai pienāks gals. Un kā to vispār panākt.

Bet tad uzzināju, kā vislabāk veikt kļūdu labojumu saviem nepārdomātajiem finanšu lēmumiem. Tā bija kredītu apvienošana vienā maksājumā, kas man reāli ļāva izmainīt situāciju un skaidri saredzēt to brīdi, kad būšu brīva no visām nevēlamajām kredītsaistībām.

Vairāki kredīti pārvēršas vienā

Kredītu apvienošana man ļāva no vairākiem ātrajiem un patēriņa kredītiem iegūt vienu aizdevumu, kas kļuva par vienu maksājumu. Un elementāra matemātika parādīja to, ka es tagad katru mēnesi maksāšu mazāku summu par savām kredītsaistībām, jo jaunais aizdevums bija ar citiem nosacījumiem, izdevīgāku procentu likmi.

Visiem taču zināms, cik augstas procentu likmes ir ātrajiem kredītiem un arī īstermiņa patēriņa kredītiem. Tāpat man sanāca diezgan bieži izmantot kredīta maksājuma pagarināšanas iespēju, kas galu galā lika zaudēt vēl vairāk naudas, bet pašu parāda apjomu nemaz nesamazināja. Tāpēc tad, kad kredītu apvienošana beidzot bija īstenota, jutu lielu atvieglojumu.

Bija tāda sakārtotības un tīrības sajūta, jutos pārliecinātāka par savu finansiālo situāciju. Es vairs nejutos kā sieviete ar pieciem kredītiem, ar kuriem netieku galā, bet man bija tikai viens izdevīgs aizdevuma ar saprātīgu ikmēneša maksājumu un skaidri zināmu datumu, kad šīs saistības beigsies, ja es atbildīgi pildīšu savu līguma pusi, ko es arī notieikti plānoju darīt.

Savas kļūdas ir jāatzīst un jārisina

Zinu, ka daudzi, kuri ir līdzīgā situācijā, kādā es biju sākumā, izmanto strausa tehniku — slēpjas no savām problēmām un nevēlas par tām dzirdēt, iestāsta sev, ka problēma jau nav tik liela. Bet tad, kad visu uzliek uz papīra, redz acu priekšā skaitļus, termiņus, summas, ko zaudē, saprot, ka tam nav gala. Tad ir jāapzinās, ka steidzami jānospiež bremzes un jāatrod cits ceļš, pa kuru virzīties tālāk.

Man tā bija kredītu apvienošana. Tas bja nedaudz mulsinošs, bet tajā pašā laikā lielu atvieglojumu nesošs process, kas man kaut kādā ziņā no sirds zināmu smagumu noņēma. Tāpēc kredītu apvienošana noteikti ir tas pakalpojums, ko iesaku ikvienam ar kredītiem nomāktajam.