Ko labāk neatvest no ceļojuma

suveniri

Ceļojums saistās ar pozitīvām emocijām, atpūtu, izklaidēm. Tomēr tam visam nevajadzētu aizēnot veselo saprātu, lai spētu sevi pasargāt no nevēlamām “dāvanām”. Runa ir par biežāk sastopamajām slimībām, ko ceļotāji saķer ceļojumu laikā.

Lai no šādām problēmā izvairītos, jādomā, kur plānojat apmesties, kādas vietas apmeklēsiet, kur un kādu pārtiku lietosiet. Tāpat vēlams izpētīt, kādas slimības konkrētajā valstī ir izplatītākas, varbūt tieši šobrīd ir kāda epidēmija. Labāk laikus par to painteresēties. Braucot uz kādām eksotiskām vietām, noskaidrojiet, pret ko ir obligāti jāvakcinējas.

Daudzas kaites par sevi nopietni liks manīt jau ceļojuma laikā, būs vajadzība meklēt medicīnisko palīdzību. Bet citas slimības, kā, piemēarm, STS, par sevi var likt manīt tikai vēlāk. Ja ir aizdomīgi simptomi intīmajās vietās, tad jāapmeklē urologs vai ginekologs.

  • Saules apdegumi. Viegli iegūstami, ja siltajās zemēs uzreiz metas ilgās saules peldēs, nepadomājot par ādas aizsardzību. Pārsauļošanās var radīt ne tikai apdegumus, bet arī sliktu dūšu.
  • Hepatīts A. Iegūstams ar ūdeni un pārtiku. Izpaužas ar drudzi, galvassāpēm, nogurumu, muskuļu sāpēm.
  • Norovīruss. Vēdergripa ir zarnu infekcija, kas rada vemšanu, caureju. Iegūstama ar piesārņotu ūdeni un pārtiku.
  • Diareja. Tā ir izplatīta ceļojumos. Tā visparastākā caureja, ko var iegūt, ja neievēro elementāru higiēnu, ja ēd pārāk daudz svaigus augļus vai kārtīgi nepagatavotu ēdienu.
  • STS. Seksuāli transmisīvas slimības var iegūt, ja ceļojumā ļaujas neapdomīgiem mīlas sakariem. Un tā taču var gadīties, jo ir atpūta, dzērieni, saule. Nav nekas nosodāms atvaļinājuma laikā ļauties seksuālām attiecībām, bet vajag atcerēties par piesardzību. Vienmēr jāizmanto prezervatīvi, jo tikai tie pasargā no seksuāli transmisīvām slimībām. Ja ir aizdomas, ka iegūta šāda kaite, jāapmeklē urologs vai ginekologs.
  • Dengue drudzis. Šī ir moskītu pārnēsāta slimība, kas izraisa gripai līdzīgus simptomus (muskuļu sāpes, drudzis). Šī slimība izplatīta Dienvidāfrikā, Āzijā, Āfrikā, Centrālamerikā, Karību reģionā.

Labāk jau laikus parūpēties par slimību profilaksi, uzzināt par raksturīgajiem simptomiem un veidiem, kā nesaķert šis un vēl citas nepatīkamās kaites, kas patiešām var izbojāt ceļojumu.