Kļūdas, ko pieļaujam ceļojot ar auto

celosana

Ja vēlaties doties ceļojumā pa Eiropu, apmeklēt vairāk kā vienu apskates objektu un paviesoties ne vienā vien valstī, tad būtu prātīgi izvēlēties ceļošanu ar savu personīgo auto! Tas sniegs ne tikai pamatīgu neatkarību, bet palīdzēs ietaupīt līdzekļus un nervus. Tomēr, lai šāds ceļojums patiešām būtu izdevies, jāievēro pāris svarīgi priekšnoteikumi un jāizvairās no tipiskām auto ceļotāju kļūdām.

Tālā ceļā svarīgākais ir laba kompānija

Ceļojums automašīnā nozīmē mazu telpu, garu ceļu, ilgas sarunas. Jūs noteikti nevēlētos savā auto cilvēkus, kas spēj nokaitināt jau pēc piecām minūtēm! Dodoties ceļojumā ar auto rūpīgi izvēlieties kompāniju, ar kuru kopā esat ar mieru pavadīt vairākas dienas. Nebūtu ieteicams ņemt līdzi kaitinošu sievasmāti, kas prasīsies pačurāt ik pēc 10 minūtēm vai dramatiski jūsmos par visu ceļā redzamo un notiekošo.

Daudzi ceļotāji labāk izvēlas ņemt līdzi ceļojumā savu mājdzīvnieku nekā draugus vai radus. Vislabākais variants – draugs, draudzene un suns, kāpēc ne? Šādā gadījumā pats galvenais – arī sunim jābūt sakārtotiem dokumentiem, jābūt Eiropas pasei un visām nepieciešamajām potēm. Pirms ceļošanas ļoti vēlams izzināt, pa kādu maršrutu brauksiet, vismaz kādā valstīs iegriezīsieties, lai izzinātu, kādi noteikumi pieņemti saistībā ar dzīvnieku pārvadāšanu.

Tāpat ir svarīgi dzīvnieku pareizi pārvadāt. Jāatceras, ka arī sunim ir jābūt piesprādzētam. Avārijas gadījumā suns, tāpat kā nepiesprādzēts cilvēks, lidos uz priekšu un apdraudēs arī priekšā sēdošo dzīvības. Atceramies taču reklāmu, ka jūsu galva avārijas brīdī pārvēršas smagā akmenī… Tas pats ar suni.

Pirmās nepieciešamības preces

precesCeļojumam ir rūpīgi jāsagatavojas. Līdzi jāpaņem ne tikai dokumenti un nauda, bet arī preces, kas var noderēt ceļā. Vēlams nodrošināties ar ūdeni. Benzīntankos tas maksās krietni dārgāk. Tāpat neaizmirstiet par saulesbrillēm, lai nav jāpērk pa ceļam. Tā kā esat nolēmuši ceļot ar auto, kārtīgi jāpārliecinās par tā tehnisko stāvokli pirms izbraukšanas. Jāpārbauda auto riepas, jāsagatavo līdzi rezerves ritenis vai pat divi, ja iespējams.

Tāpat varat paņemt līdzi kādus našķus vai sviestmaizes. Tā vismaz uz kādu brīdi izdosies ietaupīt laiku un līdzekļus, lai nav jāapmeklē ēstuves vai jāstājas benzīntankā. Līdzi paņemtais ēdiens tomēr būs arī veselīgāks, vai ne?

Daudzi ceļotāji izvēlas nakšņot hoteļos. Citi, ja brauc, piemēram, divatā, nakšņo paši savā auto, ja vieta atļauj. Kāpēc ne, ja ir ērti un nav karsts, kā arī, ja nav bail – nakšņojiet kaut vai auto.

Ievērot noteikumus un braukt droši

Ja reiz esat iebraukuši svešā teritorijā, ievērojiet attiecīgās teritorijas noteikumus. Būtu tikai apsveicami, ja pirms ceļojuma jūs iepazītos ar noteikumiem, ātruma ierobežojumiem un citu svarīgo informāciju, kas būtu jāzina dodoties ciemos uz izvēlēto valsti. Kā nekā, jūs esat viesis – uzvedieties kā viesis nevis bravūrīgi brauciet kā esat dažkārt paraduši mājās.

Lai ceļojumu izbaudītu, vajag gatavoties. Protams, nekāda vaina nav arī spontāniem ceļojumiem. Tomēr tie mēdz beigties ar galvassāpēm par aizmirstiem dokumentiem vai svarīgām mantām. Nepieļaujiet lielāko kļūdu – plānojiet rūpīgi pirms ceļojat!