Kādus laika kavēkļus izvēlēties ceļojumā

doties-ceļojumā

Ceļojumos dodamies tāpēc, lai kaut ko jaunu redzētu, piedzīvotu, izbaudītu citas kultūras un dabas bagātības citās zemēs. Tomēr ne vienmēr ceļojuma laikā tikai baudām kultūru, arhitektūru un dabu, ir arī tādi ceļojuma posmi, kad nākas kavēt laiku, piemēram, gaidīt lidostā, veikt garākus pārbraucienus vai nakšņot kādā vietā, kur nav paredzēts neko apskatīt. Tādiem gadījumiem ir labi sagatavot kādu laika kavēkli, kas liks stundām ritēt raitāk.

Īpaši svarīgi par laika kavēkļiem padomāt tad, ja ceļojumā dodaties kopā ar bērniem, jo viņiem pat neilga gaidīšana šķiet nogurdinoša un var radīt nevēlamu uzvedību, tāpēc laikus jādomā, kā viņus nodarbinā tad, kad ir garlaicīgi, nākas uzkavēties, kaut ko gaidīt.

 

  • Laba lasāmviela

 

lasīt-grāmatu-braukšanas-laikāLaika pārbaudi izturējis un katrai gaumei piemērojams kavēklis noteikti ir laba lasāmviela. Tā var būt grāmata, žurnāls. Ne vienmēr vajag izvēlēties taustāmo versiju. Tagad modernās ierīces ļauj nodrošināties ar jebkuru daudzumu lasāmvielas digitālā formātā. Tas tiešām būs ērti jebkurā situācijā. Ja grāmatai somā nav vietas, tad laikus jau varat iegādāties e-grāmatas, ko lasīt viedtālrunī vai planšetē.

Ko lasīt? Tas jau ir katra paša gaumes jautājums. Lasāmvielu var izvēlēties pēc vecuma, nodarbošanās, interesēm, noskaņojuma. Varbūt var paņemt grāmatu, ko sen gribējāt izlasīt, bet nekad nav atlicis laika. Daudzi izmanto ceļošanu, lai lasītu profesionālo literatūru un tādā veidā apvienotu atpūtu ar pašizaugsmi. Arī bērnu un jauniešu literatūras piedāvājums mūsdienās ir ļoti plašs.

 

  • Dažādas spēles

 

Ja ceļojuma laikā plānots palikt viesnīcās, tad noteikti jāpadomā, kā kavēt laiku vakaros vai tajās dienās, kad laika apstākļu vai citu šķēršļu dēļ paliekat viesnīcā arī pa dienu. Pieaugušajiem tas varbūt nav tik aktuāli, bet bērniem noteikti vajag laika kavēkļus. Protams, ka noderēs viņu iecienītākās mantas, bet var arī izvēlēties dažas spēles, kas spēs nodarbināt visu ģimeni un laika kavēšanu padarīs daudz jautrāku.

Braucot ceļojumā ar auto, parasti ir pietiekami daudz vietas, lai ieliktu kaut ko vairāk par spēļu kārtīm. Tā var būtu kāda vārdu vai kauliņu spēle, kaut vai galda spēle Monopols, kas ir jautra un iecienīta visā pasaulē. Monopols ir galda spēļu klasika, tagad pieejams arī latviešu valodā. Protams, ka nav obligāti jāizvēlas Monopols, ir daudz citu spēļu, galvenais paņemt to, kas visiem patīk, kas ļauj labi pavadīt laiku.

 

  • Filmas viedierīcē

 

skatīties-filmu-telefonāTiem, kuri nav noskaņoti lasīt un arī spēles nepatīk, iesakām laikus padomāt par piemērotu skatāmvielu — filmas, multfilmas, dokumentālās filmas utt. Paņemiet līdzi ceļojumā kompaktu viedierīci, kurā jau iepriekš ielādējiet vēlamo video saturu, ko varēsiet skatīties bez interneta pieslēguma. Tas nozīmē, ka varēsiet nodrošināt sev izklaidi un laika kavēkli jebkurā situācijā. Arī te ir plašas iespējas, vadoties pēc katra gaumes. Labāk izvēlēties daudzveidīgu saturu, lai visiem ceļojuma dalībniekiem būtu kaut kas piemērots. Īpaši jāpadomā par bērniem, jo labas multfilmas var palīdzēt krīzes situācijās, kad vēlaties izbēgt no skandāla, kas ceļojumā kopā ar bērniem ir neizbēgams blakusapstāklis.

Protams, ka ceļojumā galvenais ir tas, kur dodaties, ko redzēsiet un izbaudīsiet, tomēr labāk ir padomāt par visiem ceļojuma aspektiem. Laika kavēkļi ir viens no tiem, par ko vajadzētu iedomāties, lai palielinātu ceļojuma komfortu un palīdzētu noturēt emocinālo līdzsvaru, kas var tikt zaudēts nepatīkamās vai garlaicīgās situācijās, kas var gadīties ikvienā ceļojumā.