Juvelierizstrādājumi pievelk zagļus

darglietas-23

No savas personīgās pieredzes varu droši teikt, ka neiesaku ceļojumos līdzi ņemt visu savu labāko rotaslietu arsenālu. Dārgi juvelierizstrādājumi vienmēr krīt acīs. Un to arī ātri pamana noziedznieki, kuri savu iztiku pelna ar tūristu apzagšanu. Jo uzkrītošāk tiek izrādīta sava bagātība, jo lielākas iespēja kļūt par noziedznieku upuri. Tāds taču nav jūsu mērķis ceļojumā?

Labāk ceļojumā doties tikai ar pašu nepieciešamāko rotu minimumu

Laulības gredzenu jau gan nav vajadzības atstāt mājās, bet biezas zelta ķēdes, vērtīgus pulksteņu un citas uzkrītošas lietas gan labāk atstāt citām reizēm. Ceļojumā arī tie nebūs pārāk ērti, jo var traucēt brīvi izbaudīt apstākļus, nāksies uztraukties, lai tie nesaplīst, nepazūd. It īpaši, ja ceļojumā iekļauta neskarta daba, kādi ekstrēmāki piedzīvojumi.

Ja zaglis pamana neuzmanīgu tūristu, kuram acīm redzami ir vērtīgas rotaslietas, tad viņš uzreiz centīsies šo situāciju izmantot savā labā. Viena lieta, ja nemanot nozog rotaslietas, bet varat arī kļūt par mērķi nopietnākām noziedzīgām darbībām. Dārgi juvelierizstrādājumi arī var būt pazīme, pēc kuras izvēlas tūristus, ko nolaupīt un pēc tam prasīt izpirkuma maksu. Tas šķiet baisi un neiespējami, bet tomēr daudzviet pasaulē tā notiek. It īpaši, ja dodaties ceļojumā uz valstīm citos kontinentos, kur ir cita ticība, kultūra, augsts noziedzības līmenis.

Noziedznieku mērķis parasti ir turīgi tūristi no Eiropas vai Amerikas

bagāti_tūristiTāpēc drošība ir tas aspekts, par ko ceļojumos jādomā vienmēr. Jāskatās, kur apmetaties, kādas vietas apmeklējat nakts stundās, kādiem cilvēkiem uzticaties. Ja nav pieredzes, tad daudz drošāk ir ceļot kopā ar grupu un uzticēties tūroperatora izstrādātajam plānam.

Jāatceras arī, ka ceļojuma laikā rūpīgi jāapdomā lēmums tur uz vietas pirkt kādas rotaslietas. Bieži vien tiek piedāvātas izdevīgas cenas par it kā izciliem un vērtīgiem juvelierizstrādājumiem. Tomēr jārēķinās, ka šiem pārdevējiem ir lieliskas psiholoģiskās prasmes, viņi māk pierunāt un radīt vēlamās emocijas, lai tikai pircējs uzķertos. Tomēr bieži vien rotas pēc tam izrādās viltojums vai sliktas kvalitātes, tāpat tās var būt arī zagtas.

Ja gribat nopirkt skaistas un kvalitatīvas rotas, tad labāk to atlieciet līdz brīdim, kad atgriezīsieties mājās un varēsiet apciemot savu uzticamo juvelierveikalu, kur būs pieejamas pārbaudītas, sertificētas, kvalitatīvas rotaslietas, kas būs lielisks aksesuāras īstajā vietā un laikā.