Jo vairāk ceļoju, jo vairāk novērtēju mājas

mājas-komforts

Ceļošana ir daļa no manas dzīves jau daudzus gadus. Vairs nevaru iedomāties sevi bez ceļojumiem. Tomēr pēdējos gados esmu novērojis kādu tendenci sevī. Pēc katra ceļojuma, atgriežoties atpakaļ, arvien izteiktāk izjūtu prieku par būšanu mājās, novērtēju Latviju un savu vidi, telpu, ko esmu šeit izvedojis. Tas nenozīmē, ka man vairs negribas doties ceļā. Bet gan to, ka man atgriešanās mājās sagādā patiešām saviļņojumu un prieku.

 

Izveidojusies māju sajūta

mājas-sajūtaVarbūt tas ir arī vecums un sajūtas, kas nāk ar gadiem. Divdesmitgadniekam jau nav tās piesaistes sajūtas vienai vietai, ir tāda pasaules pilsoņa sajūta, kas bija arī man. Bet tagad ir lielāka vēlme izveidot savu vietu, iegūt savu mājokli, kas ir mana drošā telpa, mana pasaule. Un to es pēdējos gados arī ļauju sev darīt.

 

No īrētā dzīvoklīša, kurā nebija nekā dziļi personiska, tikai daži sadzīves priekšmeti, esmu pārcēlies uz nelielu māju piepilsētā. To nopirku par ļoti labu cenu, jo māja bija krietni atjaunojama. Man tas netraucēja, tas pat ir kļuvis par sava veida izaicinājumu. Man patīk soli pa solim pārvērst šo vietu par tādu, kādu tiešām vēlos.

 

Ceļojumu iespaidi palīdz mājas iekārtošanā

ceļojumu-pieredzeTā kā esmu tik daudz ceļojis, tik daudz pieredzējis, izjutis tik dažādas kultūras, tad manī nav kādu konkrētu stereotipu, kādai jāizskatās kārtīgai mājai, kam tajā jāatrodas. Es brīvi ļaujos savām sajūtām un iespaidiem. Paņemu pa drusciņai no visa tā, kas man ceļojumu laikā ir iepaticies. Un veidojas tāda kā mozaīka. Klasiska interjera piekritējiem noteiki mana māja šķiet ļoti neparasta.

 

Pamatprincips ir, lai būtu daudz brīvas telpas. Pārejais ir veidots pēc sajūtām, pavisam vienkārši. Gandrīz neko neesmu pircis jaunu, visu esmu atradis lietoto un antīko mantu veikalos vai pat ieguvis pa velti. Varu pateikt, ka man nav gultas tās klasiskajā izpratnē. Man ir matracis uz grīdas, blakus kaudze ar grāmatām. Un viss. Tā ir mana guļamistaba. Viesistabā ieliku milzīgu galdu, jo man ir daudz draugu. Man patīk viņus satikt pie gardas maltītes. Tāpēc liels galds bija obligāta lieta.

 

Arvien vairāk novērtēju komfortu

mājas-komfortsLai gan ceļojumu laikā esmu gatavs dzīvot jebkādos apstākļos, pārciest dažādas neērtības un grūtības, tomēr mājās pēdējā laikā avien vairāk novērtējo to, ka varu radīt ap sevi ērtības, atvieglot savu ikdienu, padarīt vidi sev apkārt ērtāku un drošāku. Tāpēc tad, kad sāku darboties ar mājas atjaunošanu, zināju, ka ieviesīšu tajā dažādus ērtus risinājumus.

 

Piemēram, es nomainīju malkas apkuri pret automatizētu centrālo apkuri, telpās ir regulējams siltums. Man ir mūsdienīga sadzīves tehnika, kas gandrīz vai domā pati. Arī piemājas teritoriju iežogoju, tika uzstādīti automātiskie vārti. Automātiskie vārti ir ērti, lai nebūtu ilgi jāatstāj auto uz ceļa, kamēr izkāp, iekāp. Tā es varu ar pulti jau uzreiz dot signālu, un automātiskie vārti atveras dažu sekunžu laikā. Automātiskie vārti īpaši man patīk sliktos laika apstākļos.

 

Be ne jau automātiskie vārti vai citas ekstras man šeit ir vissvarīgākās. Man patīk, ka tā ir mana vieta. Mans pleķītis uz šīs planēts, vieta, kur es atgriežos pēc darba, pēc ceļojumiem. Vieta kur atpūšos un varu justies harmoniski. Man tas ir ļoti būtiski, jo ikdiena paiet diezgan lielā skriešanā, ir dažādas pārmaiņas, arī ceļošana ir tāda krāsainu bildīšu nomaiņa acu priekšā. Ir brīzī, kad tas ir nogurdinājis. Un tad vajag retsartēties. Varu teikt, ka savā jaunajā mājvietāto to varu izdarīt ļoti labi. Neesmu pilsētas burzmā, bet tajā pašā laikā tās tuvumā. Varu būs dabas ielokā, kas man ir būtiski.