Ieraudzīt citas kultūras — viena no ceļojumu vērtībām

kulturu

Ja man būtu jāizceļ dažas tās lietas, kas mani visvairāk saista ceļošanā, tad iespēja ieraudzīt un iepazīt citas kultūras un tautas noteikti būtu vienā no pirmajām vietām. Tāpēc arī man īpaši patīk doties uz tādām valstīm, kas vairāk kontrastē ar mūsu zemi.

Man ļoti patīk Āzija, kā arī Dienvidamerika, kur ir daudz valstu, kurām katrai ir sava savdabība un tāds īpašs kodols, ko ir izdevies saglabāt līdz mūsdienām. Protams, ka es negribēt uz pastāvīgu dzīvi pārcelties uz kādu no šīm vietām, bet padzīvot tur kādu laiku, mēģināt izprats šo vietu un kultūru man sagādā ļoti lielu prieku. Dziļi sirdī esmu kā antropologs, kuram interesē cilvēks šajā pasaulē.

Katram sava kultūra ir svēta un vērtīga

Ceļošana man ir iemācījusi būt tolerantam un ar cieņu izturēties pret ikvienu kultūru un parašām, ar ko sastopos. Mēs taču arī gribam, lai ikviens, kurš ierodas Latvijā, cienītu mūsu tradīcijas, kultūrvēsturisko mantojumu un valodu. Lai tas notiktu, ir jāsāk ar sevi, ir jāciena citi.

Kad esmu citā zemē, cenšos pielāgoties, izprast un kaut ko iemācīties, iegūt sev no tā visa ko vērtīgu. Man nav obligāt visam jāpiekrīt un viss jāpieņem kā sev derīgs. Es vienkārši cienu to, kā šie cilvēki dzīvo. Ja eju pie viņiem ar šādu attieksmi, tad vienmēr saņemu pretī laipnību un atvērtību. Viņi patiešām vēlas parādīt savu kultūru, iemācīt kaut ko, iepazīstināt gan ar ēdienu pasauli, gan nacionālajiem tērpiem un rotām. Tas ir īsts piedzīvojums, kas nodrošina pieeju informatīvajam pirmavotam. Grāmatas un raidījumi nekad nevarēs sniegt tik dzīvu pieredzi.

Suvenīri palīdz saglabāt atmiņas

Ir vēl viena lieta, ko man ceļojumos ļoti patīk darīt. Un tā ir kādu šai vietai tradicionālo rotu iegāde. Rotaslietas un pat vērtīgi juvelierizstrādājumi ir viena no unikālām lietām katrā zemē un tautā. To darināšanas tradīcijām ir sena vēsture. Tāpēc es labprāt atvedu uz majām kādu gabaliņu no tā visa. Un ne vienmēr tās ir naudas ziņā vērtīgas lietas, vienkārši skaistas un interesantas rotas, aksesuāri, kas labi raksturo šo vietu. Man mājās sakrājušies smalki darināti lakati, kaklarotas, auskari un jostas, ko vedu savi draudzenei. Katra lieta vesta no citas vietas, katrai ir kāds stāsts un zemteksts. Kad apskatu šīs lietas, varu daudz labāk atsaukt atmiņā ceļojumus.

Jāsaka gan, ka īstus un ļoti vērtīgus juvelierizstrādājumus, kas izgatavoti no zelta, dārgakmeņiem, ārezmēs neesmu pircis, jo kaut kā baidos. Tomēr esmu tūrists. Un man kā tūristam arī visu mēģina pārdot, jo es taču varu maksāt. Tāpēc arī nav pārliecības, ka par lielu naudas summu tiešām saņemtu kvalitatīvu preci. Protams, ka, ja juvelierizstrādājumi ārzemēs tiktu iegādāti kārtīgā salonā, tad jau būtu cita lieta. Bet tas galu galā nav mans ceļojumu mēŗkis. Parasti arī man nav tik dadz naudas, lai to tērētu zeltam un dārgakmeņiem.

Ja man ir nepieciešami kādi juvelierizstrādājumi, tad tos pērku tepat Latvijā, mans iecienītais pārdevējs ir https://jahonts.com/lv, kam ir gan saloni, gan tirdzniecības vietne internetā.

ja arī jūs dodaties kādā ceļojumā, es iesaku šo vietu novērtrēt no visiem aspektiem – dabas, arhitektūras, tradīciju, valodas, kultūras. Jo plašāk skatāties, jo bilde top skaidrāka un pievilcīgāka.