Grūtniecība – vai es drīkstu ceļot?

ceļošana_grūtniecības_laikā

Topošajām māmiņām var rasties dažādi jautājumi, kas saistīti ar grūtniecības norisi. Viens no populārākajiem jautājumiem, ko grūtnieces uzdod savam ārstējošajam ārstam – vai es drīkstu ceļot grūtniecības laikā?

Galvenais ir pašsajūta

Ceļojumi pozitīvi ietekmē jebkuru cilvēku. Tad kāpēc lai grūtniece neceļotu – tas taču tikai pozitīvi ietekmēs grūtniecību. Kamēr sieviete jūtas lieliski, ceļot drīkst un vajadzētu.

Ja dodaties garākā pārbraucienā ar vieglo auto, autobusu vai vilcienu, vajadzētu ik pa laikam izlocīt kājas. Skaidrs, ka ceļojot ar savu auto tas ir izdarāms krietni vienkāršāk. Dodoties ceļot ar autobusu vai vilcienu jāatceras, ka grūtniecei var būt biežāka vajadzība apmeklēt labierīcības, var palikt slikta dūša.

Vislabākais laiks, lai dodos ceļojumos un izbraucienos ir grūtniecības trešais trimestris. Tad parasti ir pārgājusi sliktā dūša un vēl nav tik liels vēders, lai tas sagādātu kādas neērtības.

Vai es drīkstu lidot?

Lidot drīkst. Ārsti iesaka izvairīties no lidojumiem grūtniecības trešajā trimestrī kā arī tad, ja ir problēmas ar asinsspiedienu un novērota smērēšanās.

Jāatceras, ka aviokompānijas grūtniecēm pievērš īpašu uzmanību.

“Ja grūtniecība noris bez sarežģījumiem, līdz 27. grūtniecības nedēļai (ieskaitot) ceļošanas ierobežojumu nav. Tomēr, lai novērstu iespējamu aizkavēšanos lidostā, iesakām paņemt līdzi mātes pasi, kurā norādīts Jūsu vārds, uzvārds un grūtniecības posms.

Topošajām māmiņām no 28. grūtniecības nedēļas līdz 35. nedēļas beigām ceļošanai ar lidmašīnu ir nepieciešama medicīniskā izziņa angļu valodā par veselības stāvokli un grūtniecības posmu vai arī apliecinājums lidojumiem grūtniecības laikā. Dokumentam jābūt izdotam ne agrāk kā 2 nedēļas pirms izlidošanas.

Ja gaidāms vairāk nekā viens mazulis, lidot nav atļauts, sākot ar 35. grūtniecības nedēļu.

Grūtnieces, sākot ar 36. gaidību nedēļu, airBaltic lidojumos netiek uzņemtas.” /AirBaltic oficiālā informācija/

Ultrasonogrāfija

Ultrasonogrāfija jāveic katrai grūtniecei. Tomēr, ja vēlaties doties ceļojumā, labāk dariet to pēc tās, lai būtu droša par savu veselības stāvokli. Ultrasonogrāfija jāveic vismaz trīs reizes grūtniecības laikā – ultrasonogrāfijas cenas, ja izvēlaties privātu ārstu var būt diezgan augstas.