Elastība ir svarīga īpašība ceļotājam

izvēle

Pēdējo gadu laikā esmu ceļojis uz ļoti dažādām pasaules vietām. Un katrs ceļojums ir bijis savādāks, ar kaut ko īpašs. Ceļošana mani nemaz neizrautu, ja katrs brauciens būtu tāds kā no tūrisma rokasgrāmatas. Man vajadzīgi piedzīvojumi, spontāna rīcība, tādi īpaši mirkļi, ko bieži vien izdodas iegūt tad, ja spēj dažādās situācijās būt elastīgs un nebaidīties mainīt ceļojuma plānu vai arī sākumā ieskicēt tikai pamatlietas, pārējo atstājot laika un notikumu varā.

izvēleElastību un pielāgošanos uzskatu par vienu no svarīgām īpašībām, ja grib, lai ceļošana neapnīk, lai varētu labāk saprasties ar saviem ceļojuma biedriem. Ja kāds ir spītīgs un neelastīgs attiecībā pre citu ceļabidru idejām, nav gatavs apsvērt jaunas iespējas, tad garām var tikt palaistas lieliskas iespējas.

Kā vienu no piemēriem varu minēt savu ceļojumu uz Āzijas dienvidiem, kas ir bijis viens no tālākajiem ceļojumiem. Tas bija diezgan garš un spontāns, jo vienīgais, kas bija skaidrs, ka mums ir lētas aviobiļetes, ko nedrīkstam neizmantot. Un nedaudz naudas. Viss. Devāmies ceļā un tikai tad, ka bijām galā, sākām domāt, ko te īsti darīsim, kur paliksim. Un galu galā tas bija fantastiski, jo palikām mazos ciematos, dzīvojām pie vietējiem, aizbraucām apskatīt nelielas un neapdzīvotas saliņas. Katra diena bija pārsteigums un piedzīvojums. Un mūsu visu elastība bija tā, kas ļāvā šim ceļojumam izdoties.

Piemēram, mana māsa jau būtu histērijā, ja viņai būtu lētas aviobiļetes, bet nebūtu nekāda tālāka plāna. Viņai vajag katras dienas plānu, jau rezervētas viesnīcas, pavadoni un gidu, viņa baidās no visa, uztraucas par slimībām un sterilitāti. Jebkurā vietā. Ar viņu es šādā ceļojumā nevarētu doties. Labi, ka mani draugi ir tikpat traki kā es. Mums bija tikai paļaušanās uz komunikācijas prasmēs, dažas kartes un izdzīvošanas minimums mugursomā. Tādu piedzīvojumu braucienu par naudu nevarētu nopirkt. Tāpēc mēs ar katru nākamo ceļojumu ieejam arvien lielākā azartā, meklējam jaunas un aizraujošas idejas saviem ceļojumiem.