Drošība ceļojuma laikā – garants labi pavadītām brīvdienām

ceļojums

Šobrīd pasaulē valda diezgan saspringta situācija. Politika un kari, terora akti un nemieri – tas viss liek ceļotājiem baidīties iziet ārpus mājas. Tomēr, nav obligāti jādodas uz valstīm, kurās šobrīd valda jebkādi nemieri. Par drošību ceļojuma laikā ir jārūpējas arī tad, ja dodaties uz jebkuru pasaules malu, pat pašu mierīgāko. Tomēr ieteikums – pirms dodaties ceļojumā, veltiet laiku ziņu portālu izpētei, kas zina, varbūt jūsu izvēlētajā galamērķī tomēr notiek kas satraucošs un braucienu labāk tomēr atcelt.

Ceļojuma apdrošināšana

Vienmēr, dodoties ceļojumā, jāparūpējas, lai jums būtu ceļojumu apdrošināšana. Tas ir obligāts priekšnoteikums. Rūpīgi izvēlieties apdrošināšanas kompāniju, kurai uzticēsiet šo atbildīgo lomu. Kārtīgi izpētiet, kas ietilpst izvēlētajos ceļojuma apdrošināšanas komplektos. Protams, jo dārgāku komplektu izvēlēsieties, jo drošāks būs ceļojums, jo par visu būs padomāts jūsu vietā. Ceļojumu apdrošināšana sedz ārstēšanās izdevumus, bagāžas nozaudēšanas izdevumus, juridisko jautājumu risināšanu un citus izdevumus, kas var neparedzēti rasties.

Tomēr vienmēr esiet uzmanīgi. Piemēram, ārstēšanās izdevumi ir ļoti plašs jēdziens. Ir dzirdēti gadījumi, kad sieviete stāvoklī dodas ceļojumā. Ceļojuma laikā, diemžēl, notiek spontānais aborts. Slimnīcā izrādās, ka apdrošināšana nesedz šādu medicīnas pakalpojumu, tāpēc sievietei jāmaksā pašai. Tāpat esiet uzmanīgi arī ar zobu veselību – zobu implanti, tos diezin vai jums apmaksās apdrošināšana! Toties akūti sāpoša zoba gadījumā visdrīzāk jums sniegs apmaksātu palīdzību.

Sargiet savas mantas

Tāpat jebkurā ceļojumā jums pašiem jārūpējas par to, lai jūsu vērtīgās mantas būtu drošībā. Kas tad sargās, ja ne pats. Nekādā gadījumā neatstājiet savas mantas bez uzraudzības ne uz sekundi! Jūs nekad nezināt, cik veikli zagļi ir valstī, kuru apmeklējat. Nozagts maks ar dokumentiem var sagādāt lērumu nepatikšanu, jums radīsies problēmas atgriezties mājās un nebūs ne centa pie dvēseles!

Vienmēr atcerieties, ka varat vērsties pēc palīdzības Latvijas vēstniecībā tai valstī, kuru apmeklējat. Pirms ceļojuma izpētiet vai izvēlētajā valstī ir kāda vēstniecība vai pārstāvniecība, kas jums var palīdzēt. Saglabājiet nepieciešamos kontaktus!

Esiet uzmanīgi, ievērojiet drošību dodoties ārpus savas dzīvesvietas. Lai izdevies ceļojums.