Dosimies izbaudīt Latvijas “zelta rudeni”

zelta-rudens-siguldā

Visiem Latvijas iedzīvotājiem ir zināms, cik skaisti šeit ir. Tikai mums ir četri neatkārtojami gadalaiki, kurus varam izbaudīt savā bagātajā zemē. Slidot ziemā Latgalē uz ezera, pavasarī makšķerēt Lielupē, Vasarā peldēties Kolkā jūrā un rudenī Siguldas pakalnos baudīt lapu krāšņumu.

Ikvienam, kas mīl ceļot, vajadzētu izbaudīt šo prioritāti – dzīvot Latvijā, un doties rudenīgā pastaigā laikā, kad lapas iekrāsojas varavīksnes krāsās.

Sigulda rudenī – klasiska vērtība

Sigulda ir viena no skaistākajām Latvijas pilsētām. Tā lepojas ne tikai ar savu izcili skaisto vidi, bet arī ar plašajām izklaides iespējām. Ja jums interesē kas vairāk kā tikai pastaiga pa pilsētu, tad noteikti atradīsies lērums aizraujošu nodarbju – gan lieliem, gan maziem.

Sigulda ir pilsēta, kur nedzird kaucam auto riepas, neredz kūpam ražotņu dūmus – infrastruktūra ir sakārtota un vide draudzīga ik vienam pilsētas viesim.

“Atzīmējot Latvijā pirmā izveidotā nacionālā parka – Gaujas Nacionālā parka – 44. gadadienu, Dabas aizsardzības pārvalde tā apmeklētājiem dāvājusi jaunu pieturas punktu – jaunizveidotu „sēnīti” Siguldas kājāmgājēju serpentīna augšdaļā. Līdz ar jauno objektu ir atkrūmota arī tai tuvumā esošā nogāze, paverot plašu skatu uz Turaidas pili, gaisa trosu ceļu un rudenīgo ainavu uz Gaujas Senleju.” Informē Siguldas pašvaldība.

Siguldas pašvaldības mājaslapā pieejami pastaigu maršruti. Lai jums nav pašiem jādomā, kurp doties un ko apskatīt. Izvēlieties vienu vai vairākus no piedāvātajiem un baudiet!

Citur Latvijā

Ticiet man, arī Latgalē, piemēram, ir neatkārtojami dabas skati, pakalni, ezeri… Kāpēc nedoties turp? Ceļš uz Siguldu rudenī mēdz būt apgrūtinošs, jo satiksmes plūsma ir milzīga, it īpaši brīvdienās. Auto riepas (https://www.riepubaze.lv/) kauc un tūristi meklē vietiņu, kur novietot auto. Toties Latgales plašumus vēl neviens nesteidz iekarot, jo ceļš ir tāls. Toties skati – eh, acis nenovērst. Ja vien ir tāda iespēja, papētiet tūrisma kartes un izbaudiet nelielu ceļojumu arī uz “zilo ezeru zemi”. Tā ir skaista kā ziemā, tā vasarā un rudenī, un, protams, pavasarī, kad vītero putni.