Dosimies ceļot kopā ar bērniem – cik gan grūti tas varētu būt?

ceļojums

Kamēr ģimenē vēl nav pieteicies mazulis šķiet, ka tas taču būs tik interesanti – ceļot kopā ar savu atvasīti. Parādīt mazulim kāda izskatās pasaule, parādīt, cik ļoti dažāda ir kultūra un cilvēki mums apkārt. Tomēr, vai ceļošana ar bērniem patiešām ir vienkārša? Vai mazais mierīgi sēdēs mašīnā, autobusā, lidmašīnā, kad būs jāmēro neskaitāmu stundu garš ceļa gabals un milzīgi pārbraucieni? Un kā, galu galā, jutīsies vecāki, vai ceļojumu maz būs iespējams izbaudīt, ja nepārtraukti jārūpējas par bērnu? Jautājumu šai tematā ir daudz, paskatīsimies, vai spēsim rast kaut dažas atbildes.

Kamēr mazais vēl mammai zem sirds

Ceļošana ar bērnu sākas jau brīdī, kad mazā dvēselīte vēl ir kopā ar mammu – māmiņas puncī. Arī šai gadījumā visa atbildība par mazuļa drošību un veselību ir uz mammas pleciem. Agrīnā grūtniecības laikā nav ieteicams ceļot, ja ārsts to liedzis. Parasti, ja ir kādi sarežģījumi, ja pastāv draudi, ka grūtniecība varētu izjukt. Vislabākais laiks ceļošanai ir otrais trimestris. Tad mamma jūtas enerģijas pilna, viņu nemoka nelabumi, ja tādi bijuši līdz šim. Arī vēders vēl nav tik liels, lai traucētu vai apgrūtinātu mammas pārvietošanos.

Trešajā trimestrī ceļošana ar mazuli puncī atkal var būt sarežģīta. Parasti šai laikā aviokompānijas jau prasa sievietes grūtniecību uzraugošā ārsta izziņu, ka sieviete tiešām drīkst ceļot – lidot. Ja ir veikta ultrasonogrāfija un ārsts apstiprinājis, ka grūtniecības norit bez sarežģījumiem – droši var doties ceļojumā. (Ultrasonogrāfija ir veicama ar sava ārstējošā ārsta nosūtījumu vai pie paša ārsta kabinetā, ja ir attiecīgā aparatūra. Visas poliklīnikas piedāvā šādu pakalpojumu, piemēram, VCA ultrasonogrāfija).

Tāpat jāņem vērā jaunās māmiņas pašsajūta. Ja moka kāda veida sāpes, labāk ceļojumu atlikt – tā vietā izvēlēties atpūtu mājās, relaksāciju.

Mazie rakari, kam nenāk miegs naktīs, bet nāk dienās

Ceļot kopā ar bērniem nudien nav viegli. Ceļošana kopā ar vienu bērnu vēl ir medusmaize salīdzinot ar to, kā ir doties ceļojumā ar diviem un vairāk mazuļiem. Līmlentes ceļojuma laikā nelīdzēs – mazajiem mutes aizlīmēt nevar! Protams, tas ir joks, līmlentes noteikti nav labākais drauds bērniem, kas skaļi uzvedas. Ja pavisam nopietni – atslēga veiksmīgai ceļošanai ar bērnu ir uzmanības novēršana. Bērns nespēj ilgstoši noturēt uzmanību uz vienu konkrētu lietu vai darbību. Atrodiet, labāk jau laikus saplānojiet, kā novērsīsiet savam bērnam uzmanību. Mazākiem bērniem var piedāvāt ceļojuma pārbraucienu vai pārlidojumu laikā paskatīties multiplikācijas filmiņas. Lielākiem var piedāvāt krāsot krāsojamās grāmatas, uzspēlēt kādas spēles pa ceļam vai padziedāt dziesmiņas. Pats galvenais, lai vecāki pārāk nenogurst izklaidējot bērnus, tad ceļojums noteikti nebūs izdevies, jo visi beigu beigās būs pārguruši un neapmierināti.

Noteikti parūpējieties par bērnam labvēlīgu klimatu – galvenais, lai nav pārāk karsts un smacīgs gaiss. Tāpat jāgādā, lai mazajiem būtu iespējams izgulēties tad, kad viņi to vēlas. Mēs, pieaugušie, varam arī paciesties. Bērniem, kad nāk miegs un nav iespējas pagulēt, nāk arī lielais niķis

Esiet prātīgi, ceļojumi ar bērniem jāplāno pamatīgi un savlaicīgi.