Dāvana veicina tūrismu

dāvanas

Kuram gan nepatīk saņemt patīkamas dāvanas? Dāvanas ir lietas, kas mums sagādā prieku, jo īpaši gadījumos, ja neesam tās gaidījuši. Dāvanas mums paliek atmiņās un par cilvēkiem vai vietām, kur esam tādas saņēmuši, glabā siltas jūtas un pozitīvas emocijas. Ja mums izdotos savā dzīvē sagādāt pēc iespējas vairāk pozitīvu mirkļu, tā būtu lieliska, piepildīta un izdevusies dzīve, tāpēc dāvana ir fantastiski vienkāršs veids, kā uzlabot gan mūsu dzīvi, gan arī vairot savu veiksmi vispār.

Ceļojums un apdāvināšanās – savienojamas lietas

Vairums no jums droši vien kaut reizi dzīvē ir pabijis ārvalstīs. Ceļošana pati par sevi ir brīnišķīga izklaide, bet gluži kā teicienā – dalīts prieks ir dubults prieks, arī ceļošana mums sagādā lielāku prieku, ja tā iespaidos varam dalīties ar citiem sev tuviem cilvēkiem. Bez tradicionālajām bildēm un stāstiem par savu brīnišķīgo izbraucienu daudzi cenšas atvest arī pa kādam suvenīram vai našķim, lai ļautu kaut nedaudz no pozitīvajām emocijām iegūt arī pārējiem. Bet vai esat kādreiz bijis ceļojumā, kuras laikā apdāvina jūs?

Jā, apdāvināšana bieži vien ir mārketinga triks, kā viesnīcas, hosteļi un brīvdienu mājas piesaista klientus, bet vai vienlaikus tas nav arī patīkams pārsteigums? Īpaši, ja jūs ar savu mīļoto no viesnīcas saņemat Valentīndienas dāvanas. Tai pat nav jābūt viesnīcai Parīzē, Valentīndienas dāvanas arī visattālākajai lauku viesnīcai piešķirs romantikas un pozitīvisma devu.

Mīlestības svētki – ideāli piemēroti reklāmai un pozitīvismam

Starp citu, ja jau sākām runāt par Valentīndienu, tad jāsaka, ka šo triku daudzas viesnīcas un hosteļi jau izmanto. Dāvana Valentīndienā var būt pat šampanietis un augļu plate, bet arī atsevišķi bezmaksas pakalpojumi un komforta līmeņa palielināšana var nostrādāt kā lieliskas Valentīndienas dāvanas, īpaši, ja to pasniedz hostelis. Kā zināms, šīs naktsmītnes neizceļas ar pārāk lielu divvientulības piedāvājumu, tomēr atsevišķās reizēs pat niecīgas lietiņas var sagādāt tās klientiem patīkamu pārsteigumu. Un kā šķiet, ko klients nākamreiz stāstīs par savu ceļojumu? Tieši tā – cik lielisku dāvanu tas saņēmis Valentīndienā no hosteļa!

Dāvanas īpašos gadījumos

Parasti viesu izmitināšanas laikā labākajā gadījumā vienīgās dāvanas, ko viesnīca, hostelis vai viesu nams pasniedz, ir bezmaksas dušas želejas paraudziņi, ziepītes vai atsevišķi citi nieciņi. Dāvanas naktsmītnes parasti pasniedz īpašos gadījumos, kā kāzās, lielās jubilejās vai citos īpašos gadījumos, kad bez naktsmītnēm tiek izmantoti arī citi pakalpojumi.

Piemēram, Hotel Jūrmala Spa šādu dāvanu dod kāzās, pārsteigumus sagādā arī Mežotnes pils viesnīca un citas. Parasti šādus pārsteigumus sniedz pāriem, taču esmu dzirdējis arī gadījumus, kad ģimenēm sagādā pārsteigumu – kamēr vecākiem iespēja izdzert dzirkstošu dzērienu, mazajiem iedalītas šokolādes konfektes. Patiesībā tas nav nekas liels, taču tas viennozīmīgi par naktsmītni atstāj ļoti patīkamu priekšstatu, kas nozīmē, ka to ne tikai apmeklēs atkārtoti, bet ieteiks arī citiem.

Hosteļiem par dāvanu jāpiedomā īpaši

Protams, viesnīcai dāvanu saviem klientiem ir vieglāk sagādāt, jo kā jau minēju, hostelis atšķiras pēc būtības – tas nodrošina gultas vietu, piedāvājot mazāku komfortu, taču vienlaikus pat hostelim var būt lieliska iespēja pārsteigt savus klientus.

Reiz biju ceļojumā Luksemburgā, kur nakšņojām hostelī gandrīz pašā pilsētas centrā. Bijām vasarā ap Jāņiem un mums bija liels pārsteigums, kad 23.jūnijā mums uz spilveniem bija noliktas konfektes. Izrādās, Luksemburga atzīmē nacionālo dienu un hostelis ar tādu mazu pārsteigumu palīdzēja mums gan uzzināt par valsts vēsturi, gan arī izjust prieku, ka daļēji tajā piedalāmies.

Konfektes ir salīdzinoši lēts veids, kā šādu pārsteigumu sagādāt. Tās var būt gan Valentīndienas dāvanas, gan dāvanas dažādos valsts svētkos. Pat Ziemassvētkos pasniegtas konfektes var radīt svētku sajūtu, tāpēc nevajag novērtēt par zemu našķu spēku.