Ceļotājam jāvar paļauties uz savu auto

ceļošana

Daudzu gadu ceļošanas pieredze ir pierādījusi, ka dažādās situācijās, lai sasniegtu mērķi, var izmantot līdzekļus un iespējas, kas it kā neatbilst pārliecībai vai sākumā plānotajam. Lai arī mūsu draugu grupa aizraujas ar ceļošanu, kuras galvenais atbalsta punkts ir uzticama un ietilpīga mugursoma ar pašu nepieciešamāko, tomēr esam savos ceļojumos izmantojuši arī citas ceļošanas iespējas.

Viena no biežāk izmantojām ir bijusi automašīna. Esam līdz kādai vietai braukuši ar auto, jo tur ir sarežģīts posms, kur varētu būt grūtības tikt ar stopēšanu vai sabiedrisko transportu. Tad esam auto atstājuši kādā vietā pie paziņām un devušie tālāk tā, kā esam raduši, izmantojot tās iespējas, ko apkārtējā vide un tās infrastruktūra mums piedāvā. Bet jāsaka, ekonomisks auto var būt labs sabiedrotais ceļotājiem, kuri plāno mazbudžeta braucienus uz apvidiem, kas nav tie paši iecienītākie tradicionālajiem tūristiem, tāpēc tur ir vājāka infrastruktūra un sabiedriskie pakalpojumi, kas backpacking ceļotājiem ir tiešām būtiski.

Lai auto nekļūst par klapatu

ceļošanaBet stāsts jau vispār ir par to, ka, dodoties ceļojumā ar auto, ir tiešām būtiski, kādu auto jūs izvēlaties. Jo ir tikai viens mirklis, lai auto no jūsu atbalsta punkta pārvērstos par pamatīgu klapatu. Tāpēc pirms ceļojuma jāvelta pienācīga uzmanība tam, lai pārliecinātos par izvēlētā auto tehnisko stāvokli. Noteikti jāpārbauda akumulatori, jo garā ceļā tam ir būtiska nozīme. Ja akumulatori ir jau vairākus gadus lietoti, tad došanās garākā ceļā var būt riskanta. Jebkurā brīdī akumulatori var pievilt un atstāt jūs nezināmā vietā ar auto, kas uz priekšu vairs nekustas.

Arī man ir gadījies būt ceļojumā, kad automašīna nezināmu iemeslu dēļ apstājas. Tā kā ceļojums ir ar mazu budžetu, tad nav daudz naudas, ko ielikt remontā kādā svešā vietā. Tas var pārvilkt svītru visam ieplānotajam ceļojumam.

Tāpēc akumulatori un citas būtiskas detaļas jāpārbauda laicīgi. Un vajadzības gadījumā jāveic nomaiņa. Par izdevīgām cenām akumulatorus var meklēt https://www.trodo.lv/akumulatori. Visdrošāk ir pirms ceļojuma veikt vispārēju tehniskā stāvokļa pārbaudi uzticamā servisā, lai zinātu, vai ar šo auto vispār ir droši doties tālā ceļā ārpus Latvijas.

Neaizmirstiet par riepām

Atkarībā no tā, uz kurieni dodaties, jāpārliecinās arī, ka automašīnai ir labas riepas. Eiropā ceļu stāvoklis ir labs, bet, ja dodaties ceļojumā uz kādam citām valstīm, tad jārēķinās, ka var sagaidīt dažādi ne tik labi pārsteigumi tieši infrastruktūras kvalitātes ziņā. Bet arī Latvija jau nav šajā jomā nekāda paraugvalsts, tāpēc droši vien mūsu autovadītājus maz kas var pārsteigt. Tikai jāņem vērā, ka daudzviet Eiropā ar radžotām riepām nav atļauts braukt. Ja jums tādas ir, tad tās pirms brauciena ir jānomaina.

Ar savām kājām drošāk

Lai arī man ir pieredze ceļošanā ar auto, tomēr man jāatzīst, ka mana sirds pieder visvienkāršākajiem ceļojumiem ar mugursomu plecos, karti rokās un nedaudz naudas. Tad dodos, kur acis rāda, izmantoju iespējas, kas trāpās ceļā, ļaujos ceļojuma plūdumam.

Man patīk sajūta, ka neesi piesaistīts koferiem un arī tam pašam auto, jo tad jāpadomā, kur to atstāt, vai tas ir drošībā, vai nesaplīsīs. Ja ir tikai mugursoma, tad par sevi parūpēties ir daudz vieglāk. Vajadzīga tikai draudzīga pieeja un atvērtība piedzīvojumiem, jo visur ir gan atsaucīgi cilvēki, gan iespējas nokļūt tur, kur vēlaties.