Ceļot un strādāt reizē – tas ir iespējams!

ceļot un strādāt

 

Daudzi man ir uzdevuši jautājumu par to, kā es spēju savus ceļojumus apvienot ar darbu un naudas pelnīšanu. Lai arī piekopjam ekonomisku ceļošanu, tāpat tam ir vajadzīga nauda. Tāpēc bez regulāriem ienākumiem to būtu grūti īstenot. Un es uz šiem jautājumiem vienmēr arī atbildu, jo esmu patiešām priecīgs, ka man izdevies abas šīs jomas apvienot. Es to varu paveikt, pateicoties internetam.

Tagad taču biroja jēdziens jau ir zaudējis savu sākotnējo saturu. Reti kurā uzņēmumā visi darbinieki sēž savos kabinetos pie datoriem. Un kāpēc gan to darīt, ja var strādāt jebkurā pasaules vietā, jo komunikācija un darba jautājumu risināšana ir tik ērta un ātra? Var kopīgi strādāt vienos dokumentos, rīkot video konferences, sazināties Skype, apmainīties ar e-pastiem.

Nav jau tā, ka es visu laiku esmu kaut kur projām, bet es savus darbus plānoju tā, lai varētu ik pa laikam visu paveikt arī tad, ja atrodos citā valstī. Man līdzi vienmēr ir mans izmērā mazais, bet jaudīgais un uzticamais dators. Un internets ir pieejams gandrīz visur pasaulē.

Protams, ka katrā ceļojumā rēķinos ar to, kur es dodos, painteresējos, vai tur varēšu arī strādāt pie datora. Tāpēc retāk dodos uz kādām galīgi nomaļām vietām, ja ir kādi svarīgi darbi, tad labāk izvēlos konservatīvāku ceļojuma maršrutu.

Bet es šādai ceļošanas un darba apvienošanas praksei gan neesmu tas ideālākais piemērs, bet mans labs draugs gan. Bieži vien ceļojam kopā. Viņš vada nelielu uzņēmumu. Bet to apvieno ar regulāriem ceļojumiem. Es reiz ceļojumā patiesi izbrīnījos, ka viņš attālināti pat nodarbojās ar grāmatvedības jautājumiem. Viņam ir bezmaksas grāmatvedības programma https://ekonts.lv/, kurā var strādāt no jebkuras vietas, tā darbojas tiešsaistē, nav piesaisīta kādam konkrētam datoram. Viņš mierīgi izveidoja vairākus rēķinus un nosūtīja saviem klientiem. Pēc tam devāmies nobaudīt vietējos ēdienus restorānā. Šķiet, ka toreiz bijām Norvēģijā.

Es līdz tam brīdim nezināju, ka ir tāda bezmaksas grāmatvedības programma, kas ļauj būt tik elastīgam savos darbos un plānos. Viņš mierīgi varēja vadīt uzņēmumu no jebkuras vietas. Ik pa laikam viņam bija kāda sapulce Skype, pienāca e-pasti no darbiniekiem bet viņš bija iekārtojis tā, ka tam pievērsās tikai apmēram divas stundas dienā, pārējo laiku pilnībā nodevās ceļojumam.