Ceļot ar ģimeni ir vislabākais veids, kā doties piedzīvojumos

ceļošana ar ģimene

Ceļošana nekad nav bijis viegls pasākums, jo tā vien tikai šķiet, ka tā ir atpūta, izpriecas un laiskošanās. Patiesībā, kamēr vieni cenšas atpūsties, citiem tas ir gandrīz vai nepārtraukts darbs, jo kādam ir jāstūrē, kādam ir jāplāno maršruts, kādam ir jāseko līdzi, lai visi jūtas labi un vēl citi pasākumi, kas notiek tieši ceļojumu laikā. Pat visas filmas, kurās mēs redzam stāstus par ceļojumiem, ir redzams, ka patiesībā pat vienkāršs ģimenes izbraukums prasa daudz nervu, pacietības un drosmes.

Tomēr pat zinot visus šos negatīvos aspektus, ceļošana kopā ar ģimeni ir pati labākā izvēle. Kāpēc? Pirmkārt, kopīgas aktivitātes un piedzīvojumi stiprina jūsu attiecības, saliedē un pārbauda jūsu iespējas. Otrkārt, kā gan citādāk lai vecāki nodod bērniem pozitīvo pasaules pieredzi, ja ne ar personisku piemēru un kopīgu iesaistīšanos?

Plānošana – pats pamats

Lai brauciens izdotos, vispirms jāveic rūpīga plānošana. Tam var paiet pat ne tikai nedēļa, bet pat pāris mēnešu, jo, ja jūsu brauciena laikā plānojat arī nakšņošanu, tad laicīga naktsmītņu pieteikšana pirmkārt būs jums lētāka, otrkārt, būs lielāka drošības sajūta, ka nepaliksiet negaidīti uz ielas. Turklāt vēl laikus zināsiet, ar kādām finansēm jums ceļojuma laikā ir jārēķinās. Kā arī vēl papildu bonuss ir tāds, ka bieži vien ģimenēm numurs izmaksā lētāk, nekā ja guļ atsevišķās istabās vai pa divi.

Arī plānoto tūrisma objektu laicīga iekļaušana plānā un budžetā palīdzēs izvairīties no lieliem tēriņiem, taču allaž jārēķinās, ka ceļojumu laikā var gadīties dažādi neplānoti tēriņi.

Lai veiksmīgāk viss izdotos, noderīgus padomus var iegūt internetā dažādos ceļojumu portālos. Atliek vien google.lv ierakstīt nepieciešamās frāzes un saņemsiet lieliskus palīgus.

Baltijas valstis – lieliska vieta izmēģinājumiem

Ja jums kā ģimenei ceļojums vēl līdz šim nav izdevies, tad pirmo starptautisko pieredzi varat gūt, ceļojot pa Baltijas valstīm. Izdevīgi tas ir tāpēc, ka visās valstīs ir apmēram līdzīgs dzīves veids, dzīves dārdzība un attālumi nav nemaz tik briesmīgi lieli, ja nu gadījumā var nākties lūgt palīdzību.

Profesionāli tūrisma speciālisti tieši arī iesaka savu pirmo pieredzi ģimenes kopīgā ceļošanā gūt ne pārāk lielā attālumā no mājām, jo tādā veidā iespējams pārbaudīt savus spēkus, mācīties no kļūdām un ir vieglāk arī saprast, ar ko nāksies rēķināties nākamajās reizēs.

Nebaidieties ņemt līdzi seniorus

Bieži vien, braucot ceļojumos, tiek izslēgta iespēja kā ceļojuma biedrus ņemt arī vecvecākus, taču tā ir kļūda. Ja vien veselība to atļauj, tad vecvecāki var būt lieliski palīgi gan brauciena aktivitāšu nodrošināšanā, gan arī bērnu uzraudzīšanā. Bet ja veselības problēmas ir niecīgas, kā, piemēram, urīna nesaturēšana vai citas, tad tam vienmēr var atrast risinājumus. Piemēram, urīna nesaturēšanas gadījumā labi palīgi ir TENA produkti, kas atrisina šo delikāto jautājumu.

Taču bez drošības un jautrības nodrošināšanas, vecvecāki ir arī lieliski pieredzes jomā, jo savā mūžā tie redzējuši gana daudz lietu un atsevišķās situācijās, kur netiekat galā ar zināšanām, palīdzēs ar savu pieredzi.