Ceļot ar auto — gan brīvība, gan ērtības

ceļot ar auto

Jaunībā ir vienalga, kādā veidā ceļojam — ar pārpildītu autobusu, autostopiem vai vilcienu. Ka tikai tiek uz priekšu. Komforts un citas lietas nav tik būtiskas. Un tieši tādā veidā arī es esmu izbraukājis krustu šķērsu gan pa Latviju, gan devies ārzemju ceļojumos. Tomēr ar gadiem man arvien vairāk sācis patikt komforts un brīvība, ko sniedz ceļošana ar savu auto.

Tas ir tiešām lieliski, ja ir laba kompānija un uzticams auto. Mani sākumā bremzēja tas, ka nebija autovadītāja apliecības. Visu laiku atliku šo procesu, nebija laika, pietrūka līdzekļu, bet galu galā sasparojos, jo zināju, ka man tas būs liels ieguvums. Autoskola http://credoautoprieks.lv/, kuru apmeklēju, man iedeva labu teorētisko un praktisko bāzi, tāpēc man tagad nav problēmu ceļot ar auto ne tikai pa Latviju, bet visu Eiropu. Tālāk gan ar auto nav sanācis doties.

Plāno ceļojumu pēc saviem ieskatiem

Man patīk, ka ar auto neesmu atkarīgs ne no lidojumu, ne autobusu, ne vilcienu kursēšanas grafikiem. Varu arī jebkurā laikā veikt savā ceļojumā izmaiņas, neko nezaudējot. Tādā veidā ceļojumus var veidot daudz spontānāk, vadīties pēc mirkļa sajūtām. Ja kādā vietā ļoti patīk, mierīgi var tur pakavēties ilgāk, kaut ko izlaist, kas sākumā ir plānots.

Ja ceļo citos veidos, tad to izdarīt ir grūtāk, it īpaši, ja ir jau veiktas kādas rezervācijas, nopirktas biļetes. Ja mainās plāni, tad tas var nest finansiālus zaudējumus, tāpēc parasti arī nākas ceļot pēc šī sākumā izveidotā plāna. Protams, ka tas nav slikti, bet tas man liek zaudēt daļu brīvības, ko ceļojums varētus sniegt. Ar auto tas man ir, jo varu braukt, kur un kad vien pats vēlos.

Izvēlies, kādu komfortu sev nodrošināt

Braucot ar auto arī līdz var paņemt visu, ko vien vēlaties. Protams, tik, cik atļauj auto ietilpība. Ja brauc ar citiem transportiem, tad parasti ņemam līdzi tikai mugursomu vai vēl kādu somu, ja dodas tādā kūrortu tipa ceļojumā. Bet mēs pārsvarā izmantojām tkai ietilpīgu un kvalitatīvu mugursomu. Automašīnā gan var ielikt visu ko — ēdienu, liekus apavus un apģērbu, telti, guļamos, pat mini plītiņu, kas ļauj apmesties vienalga kurā vietā un pašiem pagatavot maltītes. Tas ievērojami samazina izmaksas par pārtiku, kas kafejnīcās un restorānos nemaksā tik maz.

Ceļojuma laikā arī var daudz vairāk atpūsties, jo pārējie ceļotāji, izņemot šoferi, var gulēt, kad vien vēlas. Mēs mainījāmies ik pēc dažām stundām, lai nebūtu noguruma un nerastos negadījumu riski. Tāpēc braukšana ar auto nebija apgrūtinājums. Tā bija iespēja ceļojumu padarīt vēl labāku.