Ceļošana iedvesmo pārmaiņām

ceļošana

Pa šiem gadiem sanācis būt tiešām daudzās vietās, redzēt pasaules daudzveidību un skaistumu. Tomēr mani vienmēr ļoti interesējuši ne tikai kultūras un vēstures objekti, bet arī tas, kā dzīvo katras valsts iedzīvotāji, kāda ir viņu ikdiena, mājoklis. Tāpēc man patīk palikt pa nakti pie vietējiem, izbaudīt viņu ģimenes rituālus, redzēt, kā iekārtots mājoklis, kāds ir viņu apģērbs. Daudzās valstīs atšķirības šajā jomā ir ļoti izteiktas. Tā tas ir Austrumu valstīs, Dienvidamerikā, Āzijā.

Pēc šādiem spilgtiem un iespaidu pilniem ceļojumiem mani parasti pārņem vēlme pēc pārmaiņām arī savā dzīvē. Tad mēdzu kaut ko jaunu iegādāties, mainīt savu garderobi vai pat veikt mājoklī remontu un izvēlēties citus interjera akcentus.

Pēdējais, ko ceļojuma iespaidā veicu, bija remonts virtuvē un priekšnamā. Nomainīju krāsu gammu, arī materiālus, izvēlējos citas mēbeles. Protams, ka ne visu pirku jaunu, daudzas lieliskas lietas var atrast mantu un mēbeļu salonos, kur pārdot lietotas preces no ārzemēm. Man pieredze ir, ka tur bieži vien var atrast pavisam labas un oriģinālas lietas interjeram.

Bet šo to arī pieskaņoju jaunu un gaumīgu. Šajā reizē manā uzmanības centrā bija virtuves galdi. Man jau arī iepriekšējā interjerā nebija kārtīga galda, par to domāju jau ilgu laiku, tāpēc remonts bija laba iespēja šo vēlmi piepildīt. Virtuves galdi pieejami visdažādākajā stilā, no dažādiem materiāliem, arī plašā krāsu gammā, tāpēc man tiešām bija no kā izvēlēties. Manā redzeslokā nokļuva gaumīgi dizaina virtuves galdi, kuru vidū arī atradu to, kas lieliski iederējās manā virtuvē un tās jaunajā dizaina koncepcijā.

Citu tautu virtuve ienāk manā mājā

Tad, kad jaunā virtuve bija tapusi, nāca kārta ceļojuma iespaidu ēdienkartei. Kādu laiku mācījos gatavot dažādu valstu ēdienus, mēģināju produktus un receptes, kuras nekad nebija nonākušas manā redzeslokā. Baudīt to visu jaunajā virtuvē bija lieliski. Visvairāk par to priecājās man draugi, jo zina, ka tiks aicināti ciemos. Es nemāku gatavot ēdienu tikai priekš sevis, vienmēr top milzu porcijas, ko palīdz notiesāt mani tuvākie draugi.

Pēc mana kārtējā ceļojuma viņi zina, ka pāris nedēļas īpaši nebūs pašiem jāsatraucas ar maltīšu gatavošanu, jo es kā traks metīšos virtuvē, lai taisītu kādas valsts nacionālos ēdienus.

Man patīk ceļojumos savākt pēc iespējas vairāk iespaidu, lai pēc tam arī turpinātu domāt par šo vietu, iepazīt un izprast to arī pēc ceļojuma. Esmu pat ceļojuma iespaidā lasījis tās valsts rakstnieku darbus, viņu izcilākos romānus, lai labāk izprastu valsts un tautas vēsturi. Tas ir tas, ko mēs gribētu, lai dara arī tie, kuri vēlas iepazīt un izprast Latviju. Es nekad nevienai vietai nepieeju virspusēji, jo arī savus ceļojuma maršrutus neizvēlos nejauši, vienmēr rūpīgi pārdomāju, kāpēc un uz kurieni doties.

Tuvāko gadu plānos man ir noteikti ir Gruzija, jo tur tiešām vēl neesmu pabijis, tāpat vēlos aizceļot arī uz Kanādu. Tur dzīvo kāds mans paziņa, kas varētu izmitināt un arī kļūt par manu ceļojuma pavadoni.