Ceļojumu plānot pašam vai izmantot firmas?

ceļojums

Nu jau rit ziemas oficiāli otrais mēnesis un es pamazām, sāku just, ka man prasās pēc kaut kādas atpūtas. Nesaku uzreiz, ka gribu gulēt saulītē, bangojoši zilas jūras krastā, taču kaut kādu zināmu pārmaiņu gribu gan, tāpēc brīdī, kad klejojot pa interneta vietnēm, ziņu portāliem kā kasjauns.lv, delfi.lv vai sociālajiem tīkliem draugiem.lv un facebook.com, man izlēca priekšā google reklāma ar aicinājumu braukt izbaudīt Spa brīvdienas Polijā – tas likās kā likteņa pirksts un aicinājums.

Es neesmu aktīvs Spa izbaudītājs un tradicionāli šāda veida atpūtas piedāvājums nez kāpēc tiek piedēvēts sievietēm, taču relaksēties, atpūsties, papeldēties siltos termālos ūdeņos vai sāls vannās ir noderīgi arī vīriešiem, jo ķermenis jau mums visiem ir katram savs un tam jebkurā gadījumā vajadzīga atpūta un miers ik pa laikam.

Nākamais jautājums ir – vai uzticēties tās firmas piedāvājumam, ko piedāvāja lēta reklāma internetā, vai labāk izmantot interneta iespējas un ceļojumu uz Spa saplānot pašam? Teorētiski iespējams, ka paša plānots brauciens, īpaši, ja pievienojas sava kompānija, kas visus izdevumus sedz godīgās daļās, šāds brauciens var sanākt gan lētāks, gan arī interesantāks, bet no otras puses – ja braucat ar savu transportu, tas nozīmē, ka plānošana, rezervācija, braukšana jau ir uz sevi un tas nozīmē, ka līdz galam nekāds Spa nesanāks, jo braukt pa svešu valsti reizēm nozīmē iegūt liekus sirmus matus.

Šajā gadījumā es izvēlējos paņemt firmas piedāvājumu un papētīt situāciju kā tādu. Ja man brauciens liksies superīgs, tad nākamreiz varu tādu piedāvāt jau savai kompānijai. Balstoties uz piedzīvoto, plānošana ritēs jau vienkāršāk, jo zināsi gan labākās vietas, kur nakšņot, kur parkot mašīnu, kur izklaidēties, ko izvēlēties no atpūtas un tā tālāk. Bet kamēr šādas pieredzes nav, tad braukt uz dullo un minēt – tas var sagādāt ne tikai pārsteigumus, bet arī vilšanos.

Tieši tā dara daudzi cilvēki, kad plāno braucienus uz kalniem. Sākumā izmanto citu piedāvājumu, izpēta situāciju un ja kalnu slēpošana ir viņu aizraušanās, tad nākamais solis ir jau plānot un braukt pašam.