Ceļojums laikā — tematiskās ballītes un pasākumi

tematiska-balite

Vai esat kādreiz devušies ceļojumā laikā? Teiksiet, ka tas nav iespējams? Ir gan! Ikviens uz vienu vakaru var nokļūt citā laikmetā. Kā to izdarīt? Sarīkojot tematisko ballīti, kas ieturēta kādā noteiktā stilā, akcentējot tā laikmeta vai desmitgades tipisko apģērbu, mūziku, aktualitātes un citas lietas, kas ļautu vidi un noskaņu radīt pēc iespējas tuvinātu autentiskajai.

Tematiskās ballītes bieži vien izvēlas Jaungada svinībām, arī dzimšanas dienām vai pat kolektīvu saiešanām. Tas ir veids, kā pasākumu padarīt aizraujošāku, arī dodot uzdevumu dalībniekiem, jo ir jāsameklē piemērots tērps. Dāmas meklē tam laikam piemērotas kleitas, apavus, pat aksesuārus. Viss tiek pieskaņots līdz sīkumam — zeķbikses, auskari un matu rotājumi.

Piemērots apģērbs, apavi un aksesuāri tiek meklēti gan vecmāmiņu skapjos, gan second hand veikalos, varbūt par tērpi tiek darināt pašu rokām, par piemēru ņemot tā laika  modes tendences. Vecos modes žurnālos var skatīties, kādi aksesuāri bija aktuāli — kaklarotas, auskari, rokassprādzes, somiņas. Tas ļauj ļoti precīzi sakombinēt savu tēlu ballītei.

Lai gan kādam tas viss var šķist lieka laika un enerģijas tērēšana, tomēr tas ir aizraujošs veids, kā dažādot kopā pavadīto laiku, piešķirt kādu odziņu pasākumam, kurš citādi būtu tikai kārtējais vakars, ko neviens pēc tam īsti neatcerētos. Bet šādu tematisko ballīti gribas gan iemūžināt, kā arī to vienmēr labi atcerēsies. Atliek vien laikus sākt to plānot un padomāt par visām aktuālajām niansē.

Populāri tematisko ballīšu temati

Lai gan var šķist, kas tad tur — izdomāt tēmu ballītei! Patiesībā nemaz nav tik viegli, jo jāsaprot, kāds temats reāli ir īstenojams un labā kvalitāte realizējams ikvienam ballītes dalībniekam. Tāpēc temats ir rūpīgi jāizvēlas. Kādas tad ir biežākās tematiskās ballītes?

  • Hipiju stila ballīte
  • Kolhoza stila ballīte
  • 50., 60., 70. vai 80. gadu stila ballīte
  • Ballīte kāda vēsturiskā laikmeta stilā
  • Pirātu ballīte
  • Ballīte kādas tautas tradicionālajā stilā
  • Ballīte Havaju stilā
  • Mafijas ballīte

 

Šie ir tikai daži no tematiem, jo vienmēr paši var izdomāt kaut ko oriģinālu. Svarīgi, lai temats būtu visiem saprotams, lai būtu skaidrs, kādi ir galvenie un būtiskākie simboli, asociācijas ar šo tematu. Lai ir pietiekami daudz vienojošas informācijas, kas ļauj tiešām radīt vajadzīgo atmosfēru tematiskajai ballītei, kurā katrs iejūtas kādā tēlā. Tā ir iespēja pašam vienu vakaru būt pavisam citam cilvēkam.