Ceļojums, kas izvērtās pārdzīvojumā – lai nevienam tā negadās

pardzivojumi

Ne visi ceļojumi ir piedzīvojumi. Daudzi mēdz būt kā īsti pārdzīvojumi… Ko tādu ceļotājs nenovēlēs nevienam savam ienaidniekam. Tomēr, kad ceļojuma murgs ir beidzies, arī tas paliek atmiņā kā lielisks stāsts, kurā dalīties ar draugiem.

Kur rast iedvesmu labākajiem ceļojumiem? Es noteikti ieteiktu lasīt ceļojumu blogus, kuros cilvēki dalās savā pieredzē. Protams, cik cilvēku, tik viedokļu, tomēr smelties iedvesmu vienmēr ir vērtīgi!

Viesnīca, kurā iztrūkst vienas zvaigznes

Ceļotājs Ivans padalījās savos iespaidos par kādu viesnīcu, kādā bija apmeties sava sapņu ceļojuma laikā uz Taizemi. Ivans stāsta: “Ceļvedī viesnīca bija atzīmēta kā ērta, skaista un moderna apmešanās vieta. Tomēr, kad ierados galamērķī, kaut biju pārguris, nespēju pat aizmigt. Šai viesnīcai viennozīmīgi trūka vienas zvaigznes. Vienas līdz vienai – es tai nedotu pat vienu balli. Visur līmlentes. Viss “salabots” ar līmlentēm, apkārt rāpo kukaiņi. Ticiet man, tajā naktī es baidījos no slimību saķeršanas…”

Kad virtuves krēsli neiztur tūrista svaru

Lauris stāsta nedaudz kuriozu stāstu no kādas viesnīcas ceļojumā uz Taivānu: “Iegājām viesnīciņā, kas bija kā mazs dzīvoklītis. Tik skaisti virtuves krēsli, skaistas mēbeles, interjers… Protams, labākie virtuves krēsli tiek ražoti pie mums, Latvijā, bet arī šiem, Taivānā nebija nekādas vainas. Kas zināja to, ka virtuves krēsli neturēs īstena latvieša svaru un salūzīs tiklīdz būšu pielicis dibenu, lai atpūstos… Tiku pie saskrāpētas muguras un ilgi skaidrojos ar viesnīcas personālu par nodarītajiem zaudējumiem.”

Kad pārved mājās sāpīgu suvenīru

Ja iepriekšējie stāsti bija nedaudz kuriozi, tad šis jau ir pavisam nopietns un smaidu nemaz neizraisa. Irina pārveda mājās no sava ceļojuma slimību, ar kuras sekām cīnās vēl aizvien. Viņa stāsta: “Tas bija foršākais ceļojums, kāds jeb kad pieredzēts. Īsti džungļi, nevis tādi, kādus rāda filmās. Gaiss mitrs un karsts, man tieši pa prātam. Es jutos kā septītajās debesīs. Protams, biju pamatīgi apdrošinājusies un potējusies pret visām slimībām, kādas bija norādītas. Tomēr laikam ne visu var paredzēt. Mājās pārrados slima ar mistisku slimību. Kas zina, varbūt kaut kas iekoda, varbūt saindējos, varbūt piedūros kādam indīgam augam nejauši… Mani mētāja pa slimnīcām gadu. Izmocīja. Draudēja ar to, ka palikšu invalīde, draudēja ar nāvi un ko vēl ne. Es jau biju gatava šķirties no ģimenes. Tomēr palika labāk. Bet tāpat dzīvoju kā uz pulvera mucas, jo neviens nezin, kas man bija par vainu un kā to ārstēt. Varbūt slimība dus manī līdz laikam…?”

Ir tik daudz negatīvo ceļojumu stāstu un pieredžu. Ko iesakām mēs? Esiet maksimāli droši – plānojiet ceļojumus līdz pēdējam sīkumam, izmantojiet atsauksmes un apdrošinieties!