Ceļojums kā dāvana – par un pret

atputa-celojums-miami

Kad pienāk laiks meklēt draugiem vai radiem dāvanas dzimšanas dienā, sastopamies ar negaidītu šķērsli – nav ideju. Dāvanas dzimšanas dienā pēkšņi kļūst pat apgrūtinājumu viesiem, ir pat tādi, kas, lai sevi neapgrūtinātu, atsakās apmeklēt jubileju. Kāda cita daļa izdomā, ka ērtākā dāvana dzimšanas dienā ir nauda.

Ja nevēlaties dāvināt naudu vai nevajadzīgus niekus, uzdāviniet kaut ko tādu, kas paliks atmiņā, kas spēs pārsteigt un ko noteikti atcerēsies. Šobrīd internetā atrodams lērums piedāvājumu, ko uzdāvināt jeb kurā jubilejā un ne tikai jubilejā.

Dāvanas dzimšanas dienā – tās var būt dāvanu kartes, tā var būt aktīvā atpūta un ceļojumi. Protams, nav jāsteidz dāvināt vairāku dienu garš ceļojums uz siltajām zemēm. Ņemiet vērā ne tikai savas finanses un iespējas, bet arī jubilāra iespējas.

Noteikti nebūtu prāta darbs dāvināt ceļojumu vienai personai cilvēkam, kas ir precējies un kuram mājās ir ģimene, bērni. Kā gan viņš viens pats atrausies no savas ģimenes. It kā šķiet diezgan neslikta ideja – uzdāvināt iespēju atpūsties no visa un visiem, bet reti kurš ģimenes cilvēks šādu iespēju pieņemtu. Galu galā iznāk – dāvana dzimšanas dienā, bet pašam jāpiepērk klāt vismaz vēl viena biļete. Rezultātā – zaudējumi.

No otras puses, dāvināt ceļojumu ir ļoti laba izvēle, ja dāvana ir labi apdomāta. Šāds pārsteigums patiks gan tādam jubilāram, kurš nekad nav saņēmies ceļot, gan tādam, kuram ceļošana ir hobijs. Protams, vienkāršāk būs ar cilvēku, kurš gandrīz nekur nav bijis. Uzreiz paveras milzīgas iespējas galamērķa izvēlei. Toties ar tādu, kurš ceļo regulāri, būs grūtāk. Viņš jau zina, ko vēlas redzēt, zina, kur nav vērts doties – var nošaut greizi ar galamērķa izvēli šādam cilvēkam.

Ja dāvināt ceļojumu, ņemiet vērā, ka būs ļoti nepareizi dāvināt tikai pliku lidmašīnas biļeti ar domu – tālā jau pats izdomās ko darīt. Dāvanai jābūt pilnīgai un nokomplektētai! Jo neviens jubilārs nebūs īsti apmierināts ar situāciju, kad dāvana prasa paša jubilāra ieguldījumus. Tad gan var gadīties, ka jūsu pūles izvēloties ceļojumu bijušas veltīgas, jo jubilārs to vienkārši nespēs izmantot. Tāpat jāpiedomā, vai jubilāram ir pietiekoši finansiāli līdzekļi un laiks, lai ceļotu. Varbūt neriskēt un uzdāvināt ko praktisku, vai arī iespēju nodarboties ar kādu aktīvo atpūtu nedēļas nogalē – tas neprasīs ieguldījumus, ja dāvināsiet jau gatavu kuponu vai pakalpojumu.

Dāvanas dzimšanas dienā mums sagādās raizes tik ilgi, kamēr vien būsim dzīvi un tiksim aicināti uz jubilejām. Un arī jubilāriem nav viegli, jo bieži vien nekaunīgie dāvinātāji uzdod konkrētu jautājumu, cerot uz vienkāršu informācijas ieguves veidu – ko tev uzdāvināt. Nu neesiet naivi – neviens jubilārs necer saņemt to, ko patiešām vēlas, jo tas būs ļoti dārgi!