Ceļojumos nedrīkst aizmirst par veselību

medikamenti

Viena no ļoti svarīgām tēmām, ko gribēju aktualizēt saistībā ar ceļošanu, ir veselība. Zinu, ka daudzi ceļotāji tam pievērš pārāk maz uzmanības, kas var novest pie nepatīkamām sekām. Tāpēc mans kā pieredzējuša ceļotāja padoms ir neaizmirst par sevi, savu pašsajūtu un veselību.

Pārbaudīt veselību pirms ceļojuma

Ja plāno garu un arī fiziski intensīvu ceļojumu, kādi ir lielākā daļa backpacker ceļojumu, tad svarīgi pirms tam izvērtēt savu kopējo veselības stāvokli. Ja ir kādas hroniskas saslimšanas, tad tas jāņem vērā un jākonsultējas ar ārstu. Ja nav nekādu sūdzību, tad pie ģimenes ārsta vismaz vajadzētu izmērīt asinsspiedienu un uztaisīt standarta analīzes. Ja dodaties uz kādu eksotiskāku vietu, ir jāpainteresējas, vai tur nav vajadzīgas kādas potes. Ja nejūtaties labi pirms ceļojuma, tad nav vērts sevi nomocīt un pakļaut riskam, tāpēc jāpadomā par iespēju ceļojumu atlikt. Ja aizbrauksiet slimi un visu laikus sevi mocīsiet, tad neizjutīsiet nekādu ceļošanas prieku, varat pat sliktākajā gadījumā nonākt slimnīcā citā valstī. Un tas nav patīkami. Reiz kādam manam paziņam Taizemē nācās veikt nierakmeņu operāciju, jo pirms tam ignorēja sāpes un neaizgāja pie ārsta. Operācija Taizemē viņam izmaksāja vairākus tūkstošus.

Pirmo palīdzību ielikt somā

Nav svarīgi, kur jūs dodaties. Somā vienmēr ir jāatrod vieta dažām pirmās palīdzības lietām – plāksteriem, dezinfekcijas līdzekļiem, oglītei, marles saitei, pretsāpju zālēm un vēl kaut kam, kas konkrētajā situācija šķiet piemērots. Ja līdzi būs šīs lietas, tad vienkāršākās situācijās paši varēsiet tikt galā ar nelieliem savainojumiem, skrambām, nobrāzumiem. Arī apstrādāt brūci pirms nokļūstat pie ārsta. Nekad tā īsti nevar zināt, kādās situācijās varat nokļūt, ja ceļojat tikai ar mugursomu, pārvietojaties ar dažādiem transporta līdzekļiem, apmeklējat vietas, kas varbūt tā īsti neatbilst tradicionālo tūristu standartiem. Backpacker ceļotāji nebaidās no dabas, bet dabā var visādi gadīties, tāpēc ir labi, ja palīdzība ir pa rokai.

Nedrīkst ignorēt simptomus

Vēl viens silts ieteikums – neignorēt simptomus, kas liecina, ka ar veselību kaut kas nav kārtībā. Labāk izmantot pirmo iespēju pārbaudīties, atrisināt situāciju un pārliecināties, ka tas nav nekas nopietnāks. Ceļojumos var gadīties iegūt slimības, par kurām šeit mēs nemaz neesam dzirdējuši. Tāpēc, ja pēc ceļojuma ir neskaidri un neloģiski simptomi, tad noteikti jāiet pie ārsta un jāveic visas nepieciešamās pārbaudes

Arī es pats to esmu darījis. Man vca.lv klīnikā tika veikta datortomogrāfija, jo bija dīvainu simptomu kopums, kas liecināja par kādu neskaidru saslimšanu. Nebija zināms, vai esmu to dabūjis ārzemēs. Tomēr beigās datortomogrāfija atklāja, ka nav tik ļauni, kā šķita. Varēju tikt galā ar nedēļu ilgu ārstēšanās kursu dienas stacionārā. Toreiz biju nedaudz sabijies, jo diagnoze varēja būt sliktāka. Tāpēc labāk pārbaudīties, ja veselības stāvoklis rada bažas. Ja to darīsiet, tad pašiem būs mierīgāks prāts. Ceļojumi ir lielisks veids, kā pavadīt laiku, tāpēc nebūtu labi, ja tos iztraucētu likstas ar veselību.