Ceļojumā vajag nobaudīt vietējos ēdienus

arzemju virtuve

Divu vienādu ceļojumu nevar būt, jo katrs no mums uz pasauli skatās ar citām acīm, caur savu pieredzes un personības prizmu. Pat tad, ja apmeklē vienas un tās pašas vietas, tad katrs ierauga un izbauda kaut ko citu. To nosaka pat vecums un intereses, jo vienā un tajā pašā pilsētā katrs ceļotājs gribēs apskatīties kaut ko citu. Tieši to, kas viņam ir saistošs.

Es esmu bijis daudzās vietās, ceļojumi ir bijuši atšķirīgi. Lielākoties tie ir mazbudžeta ceļojumi, kuros ļaujos brīvākai plānošanai, pielāgojos videi un tā brīža iespējām. Tomēr ir viena lieta, ko es visiem iesaku izdarīt katrā ceļojumā. Nav svarīgi, kur jūs dodaties, cik liels ir ceļojuma budžets. Ir goda lieta katrā ceļojumā nobaudīt kādus tās vietas tradicionālos ēdienus, apmeklēt vietējo tirgu, varbūt arī aiziet uz kādu izslavētu ēstuvi, ja finansiālās iespējas to atļauj.

Tradicionālās virtuves iepazīšana ir viens no lieliskiem veidiem, kā labāk izprast to valsti un tautu, ko esat apmeklējuši. Virtuves tradīcijas ir daļa no kultūras, tās parasti veidojas daudzu gadsimtu garumā, tiek ietekmētas no ģeogrāfiskajām īpatnībām, vēstures līkločiem. Ar ēdienu vienmēr saistās stāsti. Tāpēc man ļoti patīk iepazīt citu zemju kulinārās tradīcijas. Un man lielākoties to ir izdevies izdarīt, neiztērējot milzīgas naudas summas.

Komunicēt ar vietējiem iedzīvotājiem

Tā kā esam mugursomu ceļotāju kopa, tad bieži vien meklējam iespējas kaut kur palikt pa nakti bez maksas. Un nereti tādu iespēju piedāvā vietējie iedzīvotāji, kuri uz vienu vai dažām naktīm dod pajumti. Protams, ka tad jāsamierinās ar niecīgu komfortu, bet mums tas nekad nav traucējis. Bet ar šo cilvēku palīdzību ieraugām valsti un tautu ne no glancētā tūrisma puses, parunājamies, viņi pagatavo vietējos ēdienus, dalās atmiņās un stāstos par šo konkrēto vietu. Tās ir lietas, ko nekad tūrisma ceļvežos nevar izlasīt.

Arī Latvijā var izbaudīt lokālo virtuvi

Latviesu ediensArī ceļojot pa Latviju, var katrā novadā censties iepazīties ar vietējām kulinārajām tradīcijām, kādiem īpašiem produktiem. Kāpēc gan kādas skaistas Latvijas vietas apmeklējuma plānā neiekļaut gardas vakariņas? Var apmeklēt kādu vietējo krogu vai restorānu un izbaudīt gardas vakariņas, kas būs lielisks akcents ceļojumam. Tas paliks atmiņā un radīs plašāku iespaidu par šo vietu. Un ne vienmēr gardas vakariņas var izbaudīt tikai greznā vietā.

Reģionos bieži vien var sagaidīt pārsteigumus arī no nelielām iestādēm, kur ir tikai daži galdiņi. Un gardas vakariņas labā kompānija vienmēr ir pats labākais dienas noslēgums. Tāpēc ir vērts iepazīties ar maltītes vietām arī dažādās Latvijas pilsētās.

Lai ātri uzzinātu noderīgu informāciju par vietām, kur paēst gardas vakariņas, var ieskatīties šeit http://www.lattravel.lv/restorani-Riga-un-Latvija.html . Varbūt pat vilinošs restorāns var būt par iemeslu, lai dotos apskatīt kādu līdz šim neapmeklētu Latvijas novadu? Labam un garšām pilnam ceļojumam nemaz nevajag būt tālām un dārgam. Var sākt ar savu tuvāko apkārtni.