Ceļo tā, lai atcerētos vienmēr

ceļošana

Ceļošana, tas ir skaistākais hobijs un brīvā laika pavadīšanas veids kāds iedomājams! Tā ir iespēja apskatīt svešas zemes, iepazīt citas kultūras un pagaršot citu valstu ēdienus. Ceļošana izdzēš robežas, kuras paši sev esam novilkuši un atstāj mūsu apziņās neskaitāmas atmiņas par pieredzēto.

Daudzi smagi nopūšas, jo ceļojumu burvība atduras pret tukšu naudas maku. Lai cik tas nebūtu skumji, jāatzīst, ka ceļojumi nav bez maksas. Tomēr, ja ir laba izdoma un daudz drosmes, arī tas būtu īstenojams. Ir taču dzirdēti nostāsti par jauniešiem, kas apceļ pasauli ar velo, ar kājām, ar stopiem… Tas viss taču prasa vien minimālas izmaksas.

Tomēr vairums no mums vēlas ceļot ar komfortu. Vismaz tik daudz, lai justos droši un nebaidītos par to, ka varētu neatgriezties mājās!

Aplūkojiet reklāmas internetā. Tās piedāvā dažādus izdevīgus ceļojumu piedāvājumus un ne visi liek izdot milzīgas naudas summas! Tieši internetā allaž atrodami labākie piedāvājumi, pēdējā brīža ceļojumi un lētākās biļetes.

Ielūkojieties ceļojumu biroju piedāvājumos. Iesākumam varat apsvērt domu doties ne pārāk tālā ceļojumā ar autobusu – tas būs krietni lētāk nekā kruīzs vai lidojums.

Protams, ne visi spēj nosēdēt garas stundas autobusā. Bet, ja tas nesagādā problēmas – lūk, iespēja nedārgam ceļojumam jau kaut vai šajā nedēļas nogalē.

Apdomājieties, iespējams jums kādā valstī dzīvo draugi vai radi. Piesakieties viņus apciemot un pie reizes paciemojieties pa valsti, kurā viņi dzīvo. Tas būtu liels atspaids finansiālā ziņā. Jums nebūtu jāmaksā par naktsmītni, ja varat palikt pie draugiem. Tāpat būtu kāds, kas sagaida lidostā un koordinē jūsu tālāko ceļojumu. Tai pat laikā – labs darbiņš, kas padarīts – draugi/radi apciemoti un sirds mierīga.

Pamēģiniet ceļošanu grupās, ja esat sabiedrisks. Tas pavisam noteikti būs lētāk un daudz drošāk, nekā vienam. Tiks savākta vesela grupa cilvēku, kas vēlas doties ceļojumā uz kādu konkrētu valsti/vietu, izmaksas tiks dalītas uz visiem dalībniekiem. Galu galā maksāt sanāks krietni vien mazāk nekā tad, ja nolemtu doties tai pat ceļojumā viens.

Sāciet savu ceļotāju pieredzi ar tuvākiem apskates punktiem. Kāpēc uzreiz tiekties uz saulaino Krētu vai tālajiem poliem? Vai esat apskatījis visus mūsu pašu Latvijas stūrīšus un pamalītes? Vai jau pabijāt Lietuvas Krusta kalnā, Igaunijas salās? Ja atbilde kaut uz vienu jautājumu ir NĒ, tad ko jūs vēl gaidāt? Neesiet lepni, iesākumā apceļojiet valstis, kas atrodas tepat mums blakus, lai iepazītu kaimiņus pirms traucaties uz tālākiem nostūriem.

Ceļošanai ir nepieciešama pieredze. Tāpat kā jeb kurai darbībai. Un pieredze nāk vien ar praksi. Šoreiz nepietiks vien ar ceļojumu grāmatu lasīšanu.

Galvenais ceļot tā, lai paliek pašas skaistākās atmiņas. Fotoaparāts būs jūsu labākais draugs, tomēr neaizmirstiet, ka ar aci redzētais paliks vien jūsu atmiņās – tas ir unikāli. Sajūtas, kādas izjūt vien tas cilvēks, kas savām acīm redzējis un pieredzējis.

Ceļošana ir bauda. Tā ir sevis pilnveidošana un attīstība. Kurš gan nevēlas sevi pilnveidot visa mūža garumā. Ceļot nekad nebūs par vēlu.