Bērnu zīmēts zīmējums –lieliska dāvana

bērni

Es varu lepoties ar to, ka esmu saņēmis savas māsas mazās meitiņas zīmēto zīmējumu dzimšanas dienā. Jā, tas nebija neviens no lielajiem mākslas pasaules šedevriem, par kuriem cilvēki mēdz maksāt milzīgas naudas summas (kā piemēram, šis mākslinieka Frānsisa Bēkona mākslas darbs Luciāna Freida trīs mākslas studijas, kurš izsolē pārdots par vairāk nekā 142 miljoniem ASV dolāru), taču vienlaikus šis ar zīmuļiem radītais darbiņš ir pilns mīlestības, izdomas un radošās enerģijas. Kad mazajai jautāju, kas tajā attēlots, izrādās, tas nenosakāmā dzimuma cilvēks ar kroni galvā esmu es, bet man roku iedevusi maza meitenīte, kas ir mana māsas meita.

Bērnu radošā enerģija kūsā

Visi vecāki piekritīs, ka bērnu radošā izdoma ir apbrīnas vērta. Un mūsu uzdevums ir nevis šo radošo dzīslu apslāpēt, aizliedzot ņemt kārtējo papīra lapu, izmētāt zīmuļus pa visu māju, reizēm apzīmēt nejauši mēbeles, bet gan tieši pretēji – mudināt domāt, skatīties tālāk un savas prasmes pilnveidot.

Tagad, kad pieaugušo pasaulē apdāvināšanās vietā tiek uzdāvināta dāvanu karte, kas, protams, iepriecina, vai kārtējais suvenīrs, kurš plauktā krās putekļus, bērna radīts zīmējums ir pilnīgi kaut kas vienreizējs. Mēs ne tikai saņemam šo dāvanu no bērna, bet mēs dodam arī cerību – ka viņu pieņem, saprot un atbalsta. Vai tad tieši to mums nevajag? Pašpārliecinātus, radošus ģēnijus, kas nākotnē dizaina vai mākslas jomā rada tādus darbus, par kuriem cilvēkiem mutes paliek vaļā?

Atbalsts no sabiedrības ir nozīmīgs

Paldies dievam, bērnu zīmēt kāri atbalsta ne tikai ģimenes, bet arī vietējās pašvaldības, skolas, dažādas biedrības un citas iestādes, kuras rīko bērniem saistošus konkursus un viņu radītos darbus liek izstādēs. Reizēm tajos pavīd nudien izcili darbi, kaut arī saprotam, ka vairums darbiņu ir naivi, mīļi un vēl dzīves nepieredzējuši, pat sapņaini.

Klejojot pa google.lv var atrast gana daudz pierādījumu tam, ka šādas izstādes tiešām ik pa laikam ir. Un bērniem par to ir lepnums – viņu darbs ir bijis izlikts goda vietā, lai citi arī redz un novērtē. Tieši šie ir tie brīži, kas veicina jaunas, gudras un radošas paaudzes veidošanos, un mums tiešām šīs izpausmes ir jāveicina, jo salauzt šo radošo garu ir pavisam viegli. Jautājums tikai – vai mums tas ir nepieciešams?

Savas māsas meitas zīmējumu ierāmēju un noliku goda vietā. Katram, kurš atnāk ciemos, es ar lepnumu to rādu. Ne tikai tāpēc, ka to darbu saņēmu no savas mīļās radinieces. Tas pat nav izcili paveikts darbiņš. Man patīk tas, ka bērns ir uzskatījis par svarīgu man ko tādu uzdāvināt, turklāt mani atainoja karaliskā veidolā. Tātad kādam es esmu tikpat nozīmīgs cilvēks kā visas pasaules karaļi un karalienes. Tas ceļ arī manu pašapziņu pat vairāk, nekā citu cilvēku dāvinātas dāvanu kartes un suvenīri.