Ātrās idejas ir vislabākās

atras idejas

Mana pieredze ir apliecinājusi, ka tad, ja pārāk ilgi kaut kam gatavojos, kaļu plānus un izdomāju visu līdz mazākajam sīkumam, tad galu galā pats notikums neattaisno manas cerības, es jūtos vīlusies un dusmīga, ja kaut kas nenotiek tā, kā esmu iecerējusi. Visbiežāk tas attiecas uz atpūtu. Tāpēc man pēdējā laikā ir pavisam cita taktika šajā ziņā.

Izmantoju mirkli un ģenerēju ātrās idejas atpūtai un izklaidei, ko arī uzreiz īstenoju, daudz neko nedomājot un neplānojot.

Pamostos un redzu, ka ārā ir lielisks laiks. Paķeru dvieli un saules aizsargkrēmu un laižos uz pludmali. Pēc vakarņām pēkšņi rodas vēlme iziet ārā, tad to arī daru. Tā iegūstu negaidītu, bet lielisku naksnīgo pastaigu, kas ļauj izbaudīt pavisam citādu pieredzi. Lai gan nedēļas gaitā nav par to domāts, piektdienas vakarā iemetu somā dažas drēbes un mantas un braucu ciemos pie attāliem radiem uz otru Latvijas galu. Ekskursija un ciemošanās vienā piegājienā.

Arī šovasar noteikti vairāk ļaušos tādai spontānai atpūtai un izklaidēm. Pārāk centīga plānošana patiesībā pat ir nedaudz sava laika tērēšana, jo nevar jau visu tik sīki paredzēt, notikumi un plāni var mainīties. Var rasties kādi apstākļi, kas atkal izmaina to, ko esam ieplānojuši.

Vieglāk ir vadīties pēc situācijas un rīkoties, jo tad būs mazāk vilšanās, vairāk pārsteigumu un neviltota prieka par to, ka diena ir izdevusies.

Piemēram, jau maija siltajās dienās ar draugiem paspējām saorganizēt vairākus izbraucienus un pikniku pie dabas. Tās bija tādas ātrās idejas, kas radās rīta agrumā, bet jau pēc dažām stundām visi bija apzvanīti, vajadzīgās mantas saliktas automašīnās, bijām ceļā. Manam auto pat tajā rītā vēl tika veikta  ātra riepu montāža, jo biju to jau ieplānojis. Tikko nopirku jaunas vasaras riepas, tāpēc arī gribēju, lai riepu montāža notiek pirms brauciena. Tā kā pakalpojums notika man zināmā un labā servisā, tad riepu montāža aizņēma tikai īsu brīdi pirms brauciena. Un atpūta varēja sākties!