Atgriezties no ceļojuma ar sāpošu muguru

coļojums

Vai jums ir gadījies atpūsties tik labi, ka pēc tam to negatīvi izjūt ķermenis? Man tā sanāca pavisam nesen, kad biju ceļojumā, kas bija tiešām ar nelielu budžetu, ar savu mīļo mugursomu plecos. Satura un kompānijas ziņā ceļojums bija lielisks. Redzējām un izbaudījām ļoti daudz. Protams, ka tas nebija ierastais tūristu komforts, jo no tā visbiežāk atsakāmies finansiālu iemeslu dēļ, jo negribam maksāt par to, bez kā varam itin labi iztikt.

Tādēļ bija naktis, ko pavadījām neērtās vietās, gulējām pat uz soliņa parkā. Un ceļa posmus veicām kravas auto kastē, kur mums laipni vietu ierādīja vietējie šoferi. Arī ar kājām nostaigājām garus gabalus. Biju ar visu to sajūsmā. Bet pēdējās ceļojuma dienās mani piemeklēja nepatīkamas sāpes muguras rajonā. Labi, ka jau nākamajā dienā devāmies atpakaļ uz Latviju, jo nevarētu šādā pašsajūtā turpināt piedzīvojumu. Kad nokļuvu mājās, aizgāju pie ģimenes ārsta. Viņš gan man neko dižu nepalīdzēja, teica, ka vajagot aiziet pie traumatologa un arī fizioterapeita. Rezultātā ieguvu informāciju, ka esmu sastiepis muguru, pārpūlējis kaut kādus nervus, skriemeļu un tā tālāk.

Un palīdzēt man var fizioterapeits, kurš varēs ierādīt atbilstošus vingrojumus, arī strādāt ar mani, lai muguras problēmas ātrāk izzustu. Tāds arī bija mans mērķis, jo nebiju gatavs ciest ilgi šo diskomfortu, kas liedz man plašas un brīvas kustības, liedz izjust slodzi, kāda man ikdienā vienmēr arī ir.

Fizioterapeits ar mani strādāja katru otro dienu, pārējā laikā bija vingrojumi, ko izpildīt patstāvīgi. Tāpat mana mugura tika arī sateipota, tas palīdzēja bez medikamentiem noņemt sāpes, ļaut ikdienā pildīt darba pienākumus. Teipošana un fizioterapeits ar savām darbībām kopumā situāciju ļoti uzlaboja.

Pat to pateicība VCA speciālistiem:  http://www.vca.lv/arstnieciba/fizioterapeits.html.

Tomēr satraucos, ka kaut kas līdzīgs varētu atkārtoties, kad atkal došos kādā ceļojumā. Jo tāds ir mūsu stils, izmantojam visas iespējas, kas nemaksā naudu, daudz staigājam, visas mantas nesam uz savas muguras. Esam taču jauni un aktīvi. Tomēr šāda muguras protesta akcija mani darīja bažīgu.

Fizioterapeits ieteica dažus labus muguras atslābināšanas paņēmienus un pozas, kas arī nogurdinošā ceļojumā var palīdzēt labāk atpūsties, izgulēties, neradīt mugurai papildus slodzi. Tāpat viņš ieteica pārdomāt, kāda veida mugursomu izmantoju. Varbūt vajadzētu pamēģināt ergonomiskāku modeli. Es savējai biju pieķēries sentimentālu noskaņu vadīts. Varbūt tiešām ir laiks jaunai mugursomai!

Mugura vairs nesāp, fizioterapeits paveica savu darbu. Tagad esmu gatavs pēc dažiem mēnešiem plānot jaunu ceļojumu. Nezinu, uz kuru pusi došos. Bet tā, lai pēc iespējas saudzētu muguru, jo gribu vēl daudzus gadus aktīvi ceļot, nevis iedzīvoties nopietnākās muguras problēmās.