Apceļosim Latviju!

latvija

Tik daudzi tiecas ceļot. Un tas patiešām ir apsveicami. Man vienmēr prieks aplūkot draugu fotogrāfijas un paklausīties iespaidus par to, kādās svešās zemēs viņi bijuši, ko redzējuši, kādas kultūras nianses iepazinuši. Bet neviens tā īsti neko nezin par mūsu pašu dzimteni, par Latviju.

Neskatīties tālos horizontos

Kāpēc meklēt skaistumu kaut kur tālu tālumā, ja to var redzēt tepat. Vai Latvija nav visskaistākā valsts pasaulē? Pie mums ir meži, jūra, ezeru un upju pārbagātība… Pie mums NAV lērums indīgu kukaiņu un čūsku, nav dabas katastrofu. Manuprāt, ideāli!

Un neteiksim, ka Latvijā nav ko redzēt. Ir, un kā vēl ir! Latvija ir bagāta ar apskates objektiem, kurus novērtēt, kuros aizraujas elpa. Atliek tikai atrast sev piemērotu ceļojuma maršrutu, paņemt pāris brīvas dienas un doties ceļā!

Brauciens ar auto pār visu valsti

Citās zemēs šāds brauciens varētu aizņemt nedēļas… Pie mums pāri visai valstij var pārbraukt vien dažu stundu laikā. Tāpēc mēs varam atļauties pāris dienās apceļot visu Latviju, visas lielākās pilsētas un redzēt ļoti daudz! Kā plānot maršrutu? Šeit palīdzēs vietne Travel Latvija, kurā atradīsiet informāciju par apskates objektiem, maršrutiem, pasākumiem – visu, kas nepieciešams, lai savu laiku pavadītu pilnvērtīgi!

Naktsmītnes nekad nav bijusi problēma

Arī savas naktsmītnes varat ieplānot jau laikus. Šeit lielisks palīgs būs vietne Booking.com ,kurā var apskatīt pieejamās naktsmītnes jums vēlamajā Latvijas (un ne tikai Latvijas) vietā, akcijas, pakalpojumus, cenas un atsauksmes. Šeit uzreiz var arī veikt ērtu rezervāciju.

Ja nevēlaties uzturēties viesnīcā vai viesu mājā, iespējams īrēt kemperi. Tiesa gan, tas esot samērā dārgs prieks. Kempera īre sastādīs tik lielas izmaksas kā ceļojums uz Krētu…

Ja braucat uz Latgali, nevienā sētā jums neatteiks palīdzību. Latgalē mīt tik patīkami un atsaucīgi ļaudis, ka jums ierādīs ne tikai gultas vai telts vietu, bet arī pabaros un ielies gardu padzērienu!

Ja vēlaties ekstras

Parasti ceļotājiem mēdz būt dažādas gaumes. Viesu uzņēmēji vienmēr ir gatavi dažādām vēlmēm. Painteresējieties, vai jūsu izvēlētajā restorānā vai viesu mājā var sarunāt šampanieti, vakariņas, ziedu piegādi vai citu ekstru – atsaucība vienmēr garantēta.

Botāniskie dārzi

Iesaku ik vienam izbaudīt Latvijas dārzu un parku burvību. Latvija ir valsts, kas lepojas ar savu zaļumu. Kāpēc nepaskatīties, kā plaukst magnolijas zieds kādā botāniskajā dārzā vai tulpju dārzi…  Botāniskie dārzi un parki ir lieliskas vietas, kur sataisīt skaistas bildes vai pat organizēt profesionālas fotosesijas. Gribas ko īpašu, ko savādāku? Dodieties uz Ķemeru pastaigu takām un apvienojiet skaistu foto veidošanu, dabas vērošanu un atsvaidzinošu pastaigu.

Vēja pilsētas

Kad vēlaties just nedaudz vairāk vēja savos matos, dodieties uz piejūras pilsētām. Liepāja, Ventspils, Kolka – īstās vietas, kur pagaršot smiltis un izpurināt matus. Bet, ja nopietni, jums patiks šīs piejūras burvības. Kuģi, milzīgi enkuri, savādāks dialekts. Un mūžīgi nezūdošie kaiju kliedzieni. Rīta agrumā pastaiga gar jūru – kas var būt labāks!

No pilsētas uz laukiem pāris minūtēs

Latvija ir apbrīnojama ar savu “mobilitāti”. Lai no pilsētas nokļūtu laukos jums nevajag vairākas stundas. Vien pāris minūtes automašīnā un jūs jau esat kādā lauku sētā, kaut tikko sēdējāt Vecrīgas ofisā.

Jā, tepat Rīgā jūs varat doties izjādē ar zirgu vai apskatīt zooloģisko dārzu un tā iedzīvotājus. Tepat ir savvaļas zirgi un dabas parki. Tepat īstas lauku sētas, traktori un govju fermas.

Latvija ir valsts, kuru ne tikai ir viegli apceļot – to VAJAG apceļot. Lai redzētu vietu, kurā dzīvojam, kurā esam piedzimuši! Un Latvijā patiešām ir ko redzēt un dzirdēt. Viena valsts – vairāki dialekti, dažādas garšas un smaržas.