Apceļojam Latviju – no Kolkas līdz Latgalei

skaistākās-vietas-latvijā

Latvija ir unikāla valsts. Daba šeit ir neiedomājami skaista, kaut pašiem latviešiem šķiet – nekā īpaša. Zaļas pļavas, tīrumi un līdzenumi, upes un ezeri, meži. Pie mums ir iespējams saelpoties tik daudz svaiga gaisa, saēsties ogas mežos un pielasīt sēnes. Bez tam, Latvijā nesastapt indīgus odus un zirnekļus, no zariem nekarājas čūskas, kas mēģina sēņotāju nožņaugt… Tad kāpēc neapceļot skaisto Latviju?

Kolkas rags – vieta, kur satiekas divas jūras

kolkas-rags-fotoKolkas rags ir patiešām unikāla vieta Latvijā. Tā ir vieta, kur satiekas divas jūras. Šeit vējš pūš šķietami vairāk kā citur, viļņi šķiet nedaudz augstāki un smiltis niknāk sitās sejā. Tomēr šī vieta ir jāredz ikvienam latvietim. No Rīgas braucot ar personīgo auto ceļā sanāk pavadīt kopumā (rēķinot atpakaļceļu) piecas stundas. Pati Kolkas pilsēta ir vienmuļa un tajā īsti nav ko apskatīt. Iesaku uzreiz savu auto novietot tur, kur Kolkas skatu tornis, jo stāvvieta šeit ir bez maksas. Gabaliņu tālāk, kur pieeja ragam, par stāvvietu ir jāmaksā. So gabaliņu pāris minūšu laikā var veikt kājām.

Skatu tornis nav augsts, tomēr stabils un interesants. No skatu torņa redz jūru un nedaudz pāri priežu galotnēm.

Ja esat Kolkā, nopērciet kādu kūpinātu zivtiņu no vietējiem tirgotājiem. Zivis šeit ir gardas. Galvenais trāpīt, lai svaigas. Kā paši ceļojot uz Kolku sapratām, piegādātājs šiem tirgotājiem ir visiem viens, tāpēc pērciet pie kā gribat – visas zivis garšos vienādi.

Ja ceļojat uz Kolku ar mazu bērnu, jums būs vajadzīgi pamperi un viss, kas nepieciešams, lai bērnu pārtītu un pabarotu ceļā. Pamperi un citas lietas pa ceļam nopērkami nebūs, jo veikalu pa ceļam bija gaužām maz. Ja nu pāris pārtikas veikali… Netīro pamperi vajadzēs arī kaut kur izmest – to nāksies darīt galapunktā, jo ceļš ir samērā vienmuļš un ved caur mežiem – nedomājiet mēslot mežā!

Zilo ezeru zeme

Pakavēsimies Latvijas pavisam pretējā pusē – Latgalē. Šī ir vieta, par kuru es nespēju beigt sajūsmināties. Vieta, kas patiešām bagāta ar savu kultūras mantojumu, skaistumu un zilajiem ezeriem. Latgalē noteikti jāapskata Aglonas baznīca, kas ir iecienīts tūrisma objekts. Ja esat tur, noteikti aizbrauciet uz Kristus Karaļa kalnu. Tā ir unikāla vieta, kur redzēsiet lērumu izcilu koka statuju – tās visas radījis viens vienīgs cilvēks savām rokām. Viņš pats uztur šo parku. Ieejas maksa – ziedojumu, maksājiet tik, cik uzskatāt pat nepieciešamu.

Daudzi Latgali uzskata par līdz galam neattīstītu Latvijas novadu, kur dominē lauksaimniecība, kontrabanda un bezdarbs. Tomēr tā nav. Rēzeknē, Latgales sirdī, ir moderna koncertzāle, kurā viesojas ārvalstu mākslinieki un vienmēr risinās kultūras pasākumi. Rēzeknē ir moderna slimnīca, kas piedāvā pakalpojumus visiem, kam tas nepieciešams – magnētiskā rezonanse, izmeklējumi, dzemdības, ķirurģija. (Magnētisko rezonansi Rīgā iespējams veikt https://www.vca.lv/magnetiska-rezonanse.html).

Likteņdārzs

likteņdārzs“Tā ir vieta, kur satiekas pagātne, tagadne un nākotne. Gan cilvēka, gan valsts.

Satiekas, lai dotu mierinājumu pagātnei, spēku šodienai un iedvesmotu piepildīt savus sapņus nākotnē.” Šādi vārdi par Likteņdārzu teikti viņu mājaslapā. Skaisti, iedvesmojoši vārdi. Šī ir vieta, kas būtu jāapmeklē katram latvietim un jāieliek tajā kāds gabaliņš no nevis.

Šeit jūs varēsiet pastaigāties, nobildēties un apskatīt daļu no Latvijas vēsturiskā mantojuma. Tāpat Likteņdārzu var izmantot kā vietu, kur svinēt kādus sev sirdij tuvus svētkus, piemēram, kāzas vai kristības. Šī būs ļoti zīmīga vieta.

Tomēr iesaku, speciāli tālu ceļu nemērojiet, lai tikai apskatītu Likteņdārzu. Šis ir tāds apskates punkts, kas jāapskata “pa ceļam”, jo daudz laika tā apskate neaizņems. Lielisks apskates objekts pa ceļam dodoties uz Latgali.

Alūksnes bānītis

alūksnes-bānītisJa vēl neesat braukuši ar slaveno Alūksnes bānīti, tad ir pēdējais laiks to izdarīt! Šis mazais vilcieniņš sasildīs ikvienu sirdi, gan mazu, gan lielu. Bānītis vizina tūristus jau gadiem ilgi un turpinās to darīt vēl un vēl.

Apmeklējiet Gulbenes depo, kas ir 20. gs. raksturīgs lokomotīvju depo ar šaursliežu un platsliežu ceļiem dzelzceļa ritošā sastāva novietošanai, kā arī remonta darbnīcām. Aplūkojiet griezuli ar divu platumu sliežu ceļiem, kas ir vienīgais tāda veida Latvijā.

Interesenti var pasūtīt:

– ekskursiju pa depo, ieskaitot griezuļa darbības demonstrāciju;

– vizināšanos ar rokas drezīnu;

Latvija ir skaista valsts, mums ir četri gadalaiki un izcili svaigs gaiss! Nekavējieties apskatīt Latvijas skaistākās vietas, ne tikai vasarā, bet arī rudens drēgnumā un ziemas spelgonī.